23. dubna 2017 12:17

Clarkson, May a Hammond prozradili, čím by se živili, kdyby neexistoval Top Gear

Co by kdyby?

Snad každý čas od času přemýšlí nad tím, jak by jeho život vypadal, kdyby studoval jinou školu, vydal se vstříc jiné práci nebo poznal jiného partnera. Hluboké úvahy podobného ražení dostihly i Clarksonovo trio, které vám v úterý v 11.50 nadělí Top Gear speciál: Festival v Sydney – pro portál DriveTribe (zčásti) se kluci pochlubili, čím by se živili, kdyby jim neplatili za televizní blbnutí za volantem. A pojali to s vážností sobě vlastní!

Richard Hammond na otázku okamžitě odpověděl "zločinem!", z čehož bylo jasné, že o seriózní odpovědi nebude nouze!

Ve skutečnosti se Hammond nachomýtl jako moderátor k BBC a přilehlým rádiím už v mládí. Kdyby však neměl štěstí v moderování, dost možná by byl právníkem nebo technikem. Jeho otec se totiž živil jako právník specializující se na závěti. Hammond sám pak v 80. letech studoval britský ekvivalent odborné školy. No a vidíte, jak to s ním nakonec dopadlo...

Jeremy Clarkson měl podobně validní odpověď, když v reakci na otázku řekl, že ústřední trio jsou "dvanáctiletí muži, kteří cestují po světě po dovolených a ve skutečnosti nemají žádný jiný talent". Možná proto si James May Jeremyho alternativní povolání představil jako prodavače zeleniny...

Pokud by se však držel své rodiny, mohl zdědit (třeba skrze Hammondova otce!) po svých rodičích jejich obchod specializovaný na... pletené povleky na čajové hrníčky a konvice. Vážně. Alternativně, pokud by se nestal moderátorem předešlé verze Top Gearu, mohl být i regionálním novinářem – právě tím se živil na počátku své dráhy.

Třetí výtečník nakonec sdělil, že sám sebe v alternativní realitě vidí jako majitele obchodu s botami. Věru, dává to logiku – když nemůže mít auta, mohl by se věnovat jinému podobnému přibližovadlu!

Co do historie však mohl být James také hudebníkem. V mládí zpíval ve sboru, byl rovněž protřelým flétnistou a klavíristou. V 80. letech rovněž psal pro automoto magazín The Engineer a Autocar.

Naštěstí se podobnými otázkami netřeba zaobírat – jak v Top Gearu, tak i ve svém novém pořadu totiž trio prokázalo, že na někoho, „kdo nemá talent na nic“, chce jejich pachtění kolem automobilů sledovat hromský počet diváků!

Top Gear speciál: Festival v Sydney začíná v úterý v 11.50 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný