1. srpna 2020 12:00

Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem začne na Prima COOL v pondělí 31. srpna

Nejbláznivější cestopis všech dob! Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek na cestě kolem světa. Exotická dovolená? Ani omylem! Jeden průser za druhým! Nejšílenější natáčení ever!!!

V první den natáčení ujela Lukáši Pavláskovi tramvaj. Tím pádem hrozilo, že nestihne letadlo. Možná by to tak bylo lepší. Možná by vůbec bylo lepší, aby Pavlásek a jeho kolega, průvodce Ondřej Sokol, zůstali doma a nikam nelezli. Natož aby se snažili natočit cestopisný seriál.

Během velbloudích závodů v Dubaji dal Pavlásek jednomu z velbloudích šampionů, mimochodem pravděpodobně tomu nejdražšímu, ochutnat ze svého sáčku čokoládových bonbonů. Jasně, že ho přiotrávil! Celá produkce pak musela vzít nohy na ramena a zachránit si krk před rozzuřenými Araby. Bylo to poprvé, ale rozhodně ne naposled.

Štáb prchal nejen ve Spojených arabských emirátech, ale také v Japonsku, v Austrálii, ve Spojených státech amerických, v Kolumbii – až po Maroko, Švýcarsko a Maledivy. Místo cestopisného seriálu vznikly nepublikovatelné záběry, které nikdy nikdo neměl vidět, nejbláznivější cestopis všech dob, popisovaný režisérem slovy: „Šílenství, úplný úlet.“ Tvůrci se dokonce tvrdě ohradili proti jeho uvedení. Ale to je tak všechno, co s tím zmůžou.

Podívejte se na Cestu kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem dřív, než to někdo zakáže… A zjistěte sami, jestli to celé není jenom jedna velká vtipná mystifikace.

Fakta:

 • Přípravy na odjezd zabraly štábu asi týden.
 • Nalétáno celkem: 125 000 km
 • Počet přeletů: 33
 • Leteckých společností celkem: 15
 • Počet hotelů: 48
 • Počet navštívených destinací: kolem 30
 • Počet dnů na cestách: 80 dní
 • Rozpočet celkem: neuvedeno (avšak pouze soukromé zdroje složené z investorů, sponzorů a reklamních partnerů)
 • Dopravní prostředky využité během cesty: letadlo, loď, auto, kolo, motorka, autobus, vlak, rychlovlak Shinkanzen, kůň, velbloud
 • Termín natáčení: březen–červenec 2018
 • Štáb natočil stovky hodin materiálu, postprodukce trvala déle než rok.
 • Štáb čítal kolem pěti lidí v závislosti na tom, kdy se kdo ztratil, nenašel nebo mu prošel pas, zaspal, netrefil, pozvracel se či už prostě a jednoduše nemohl dál.
 • Členové výpravy: Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek (moderátoři cestopisu), Dan Svátek (režisér), Jakub Šimůnek (kameraman), Viktor Hošek (produkční), Roman Svátek (zvukař), Gabriela Vagner (manažerka Ondřeje Sokola)
 • Průběh cesty: Praha, Dubaj, Al Ajn, Bangkok, Pattaya, Tokio, Kjóto, Manila, San Fernando, Kuala Lumpur, Doha, Bali, Melbourne, Darwin, Národní park Kakadu, Zürich, Luzern, Zermatt, Havana, La Catalina, New York City, Los Angeles, Las Vegas, Calico, Death Valley, San Diego, Tijuana, Mammoth Lakes, Bogota, Los Picachos, Marrakech, Sti Fadma, Male a Dreamland Unique Sea & Lake Resort Spa (Atol Baa, Maledivy)

Zajímavosti:

 • Dokumentární film Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem měl být původně cestopisný seriál, který měl dokumentovat vybraná místa na naší planetě. Místo seriálu ale nakonec vznikl dokument o nepovedeném natáčení cestopisu.
 • Režisérem dokumentu je Dan Svátek (Úsměvy smutných mužů, Na cestě, Hodinu nevíš…).
 • Tvůrcům se lepila smůla na paty a jeden průšvih následoval druhý.
 • Film měl premiéru na internetu, ale jeho tvůrci s tím nesouhlasili. Ondřeji Sokolovi a Lukáši Pavláskovi, kteří vystupují v Cestě kolem světa jako průvodci, ani režisérovi Danu Svátkovi se nelíbí, že se zveřejnily záběry, které neměl nikdo vidět.
 • Dan Svátek popisuje film slovy: „Šílenství, úplný úlet.“
 • Tvůrci se od filmu dokonce veřejně distancovali. 26. září 2019 se na facebookové stránce filmu objevilo toto prohlášení: „Distancujeme se od filmu Cesta kolem světa, který chce jeden z producentů, Martin Gazda, uvést koncem roku 2019 do kin. Vyzýváme ho, aby zvážil důsledky takového jednání a nepoužíval k propagaci filmu webovou stránku www.cestakolemsvetafilm.cz, facebookový profil Turnaroundtheworlds a instagramový profil k.o.l.e.m.s.v.e.t.a a dále také trailer k filmu, neboť všechny natočené materiály měly být použity k výrobě cestopisného seriálu s cestovatelskou tematikou. Tvůrci cestopisného seriálu Cesta kolem světa“
 • Natáčení trvalo půl roku. Natáčelo se ve Spojených arabských emirátech, v Japonsku, Austrálii, ve Spojených státech amerických, v Kolumbii – až po Maroko, Švýcarsko a Maledivy.
 • Během natáčení režisér Dan Svátek mluvil o tom, že štáb je skvělá parta, která zažívá mnoho humorných, někdy dokonce až nepublikovatelných situací. Tvrdil také, že se Lukáš Pavlásek ztratil v americké poušti Death Valley, kde ročně zahyne několik neopatrných turistů, ale že po zalarmování policie a hledání vrtulníkem naštěstí všechno dobře skončilo.

Herci:

Ondřej Sokol Český herec, bavič, režisér, moderátor, překladatel a umělecký šéf Činoherního klubu se narodil 16. října 1971 v Šumperku. Zahrál si ve filmech Zahradnictví: Dezertér, Zahradnictví: Rodinný přítel, Dvojníci, Řachanda, Vybíjená nebo v seriálech Rédl, Nádraží, Obchoďák, Ordinace v růžové zahradě a Útěk do Budína. Vystudoval DAMU. Je ženatý a má dvě děti.

Lukáš Pavlásek Český komik a spisovatel se narodil 24. července 1978 v Humpolci. Zahrál si ve filmech Občanský průkaz, Čechové na Měsíci, Na vodě a Zakleté pírko. Účinkuje v pořadu Na stojáka a patří mezi přední české představitele stand-up comedy. Proslavil se rolí „tydýta“ v sérii televizních reklam, ve kterých hraje společně s Vojtou Kotkem. Napsal knihy Z deníku ajťáka, Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci nebo Jestli počkáš trochu dýl, tak sem přijde krokodýl. Absolvoval Střední knihovnickou školu v Praze.

Dvanáctidílná Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem má na Prima COOL premiéru v pondělí 31. srpna ve 20.15.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný