10. ledna 2017 15:42
Adam Vala

Byly vyhlášeny nejlepší seriály současnosti! Je lepší Hra o trůny, nebo Teorie velkého třesku?

Byly vyhlášeny nejlepší seriály současnosti! Je lepší Hra o trůny, nebo Teorie velkého třesku?

Kromě cen za filmy a filmové role se rozdávaly Zlaté glóby také v kategorii nejlepších televizních seriálových dramatů a finální pětice by vás neměla překvapit, pokud jste rok 2016 nestrávili někde v jeskyni. Vzhledem k tomu, že se jedná o dramata, je jen velice složité odpovědět na otázku z titulku, podstatné ovšem je, že seriálová stálice – Hra o trůny – opět dokázala uhájit stupně vítězů.

Na absolutním vrcholu se nicméně umístil seriál The Crown, pojednávající o minulosti současné královny Velké Británie Alžběty II. V seriálu však není sebestředně zachycen pohled pouze na dospívající panovnici, ale dostatek prostoru je věnován k politickým machinacím na pozadí, intrikám a vysoké hře vůdců velkých národů.

Na druhém místě skončila již zmiňovaná Hra o trůny, o jejichž kvalitách není třeba déle se rozepisovat. Intriky, nečekané zvraty i hrdinské výkony jednotlivých postav jsou tím, co nutí hráče hltat doslova každou minutu, bez ohledu na to, že se už děj seriálu mohutně odklání od knihy.

Třetí příčka náleží Stranger Things – seriálové zjevení s notnou dávkou vypjatých momentů, silnými postavami i dobrými hereckými výkony. Rozhodně jedno z největších pokračování, které se v tomto roce dočká druhé sezóny. Postavu Eleven si nakonec zamiloval celý Hollywood a herečka Millie-Bobby Brown na sebe v posledních měsících strhává až nečekanou dávku pozornosti.

Na předposledním místě byl oceněn seriál This Is Us, který si – když nic jiného – skvěle hraje se vztahy jednotlivých postav a staví je do hodně zvláštních a místy až nečekaných svazků. Trocha ironického humoru, melancholie a nadšení z první série, která má dojezd ještě v aktuálním roce 2017, je to, co dokázali diváci i kritici hlasitě ocenit.

A nakonec páté místo, na kterém nemůže být žádný jiný seriál nežli Westworld. Podzimní zjevení zafungovalo podobně jako Stranger Things o několik měsíců dřív a faktem zůstává, že z tohohle vesmírného westernu zůstává lidem ještě nyní tak trochu rozum stát. Pokud jste hltali Firefly nebo Asimovem inspirovaný snímek Já, robot, pak rozhodně neváhejte!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný