22. července 2019 17:11

Bude seriálový Zaklínač inspirovaný populárními hrami? Konečně máme jasnou odpověď!

Pokud chcete být řádně připraveni, měli byste zkrátka začíst číst... nejen tento článek.

Zapomeňte na videohry, připravovaný americký seriál Zaklínač se bude držet vždy jenom knížek od Andrzeje Sapkowského a nikdy se neobrátí ke slavné herní sérii od polského studia CD Projekt RED. Řekla to hlavní výkonná producentka seriálu Laurent Schmidt Hissrich v rámci speciální prezentace Zaklínače na víkendovém Comic-Conu.

"Neadaptujeme videohry, adaptujeme přímo knihy," zdůraznila Hissrich s tím, že základem první sezony je první zaklínačská sbírka povídek Poslední přání, kde je podle ní skvěle rozehráno vše, co celou ságu určuje, a hlavně pak postavy Geralta, Yennefer a Ciri, na které se podle ní seriál speciálně soustředí.

Co se týče děje, nikdy se tvůrci neobrátí k videohrám, a pokud by jim došla knižní předloha, radši budou pokračovat po vlastní linii. Hissrich však připustila, že uvidíme některé scény, které se staly legendárními právě díky videohrám – řeč je třeba o koupací scéně v dřevěné kádi. Jak přesně bude vypadat v seriálu, však neprozradila. Krví ani sexem se však rozhodně šetřit nebude.

Geralt je v knize na slovo skoupý a místo slov často volí mlčení. V seriálu by to však nemuselo fungovat, proto Laurent Hissrich vysvětlila, že měl Henry Cavill ve scénáři docela dlouhé dialogy. Nakonec však některé mohli proškrtat a prostříhat, protože zvládl spoustu situací odehrát jen gesty a výrazem tváře a Geralt je tak nakonec blíže Sapkowského představě.

Zda nás čeká i nějaké překvapení, co se týče dosud neoznámených postav a jejich herců, si však budeme muset počkat až do premiéry seriálu. Ta stále nemá přesné datum, ale mělo by to být ještě na konci letošního roku.

Těšíte se na seriálového Zaklínače?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný