24. ledna 2023 15:30

Bodyguardi přinesou nový vítr do seriálových vod

Jedním z prvních původních projektů, s nimiž Prima otvírá novou streamovací platformu, jsou Bodyguardi.

Komediální seriál nového žánru progressive fiction říká, že i s gangstery může být legrace. Každý díl nese ucelený příběh. Jednotlivé příběhy jsou vyprávěny s odzbrojující nekorektní nadsázkou, berou si to nejlepší z toho, co v žánru kriminálních a gangsterských filmů vzniklo, a pracují se zajímavými popkulturními odkazy. V režii Davida Laňky, Martina Müllera a Radima Grzybeka se v hlavních rolích objeví Predrag Bjelac, Adam Ernest a Ondřej Malý.

Seriál Bodyguardi je postaven na eleganci gangsterského prostředí v kombinaci s realitou českého prostředí, která podpoří komičnost jednotlivých situací a celkového komediálního vyznění. A když k tomu připočtete důraz na vtipné dialogy, stylovou výpravu a pečlivou hudební dramaturgii, slibují být Bodyguardi přesně mířenou trefou do černého. Obrazové a střihové pojetí bude neseno ve stylu filmů Martina Scorseseho, Guye Ritchieho či Quentina Tarantina, tedy střídající stylově komponované záběry s filmovými efekty a jump cuty, včetně nezvyklých úhlů pohledu.

Projektový producent Pavel Vyhnalík k seriálu dodává: „Když se mi dostal námět a první scénáře seriálu Bodyguardi na stůl, věděl jsem hned, že jde o něco speciálního. V poslední době se objevují stále častěji především na on-line platformách seriály o kratší stopáži, které si dovolují jít po hraně. Toto je naše víc než důstojná odpověď a příspěvek do této populární vlny. Vlny, která nese příležitost exponovat nová a zajímavá témata, ať už se jedná o vážnější příběhy, nebo o humor, který je hlavní doménou tohoto projektu. Humor dokonce místy i trochu za hranou, ale věřím, že jej divák přijme, protože se nejedná o nic prvoplánového, ale vždy vychází ze situace, z prostředí a zasazení celého příběhu. To je natolik odlišné od běžných námětů, které dnes a denně vídáme, že ten kontrast vnímám jako opravdové osvěžení. A těším se na první reakce, protože toto je seriál, za kterým divák opravdu půjde a který si najde skalní fanoušky. To, co se v krátkém čase podařilo Davidovi Laňkovi a Martinovi Müllerovi z No Stress Production zrealizovat, považuji stále za malý zázrak. Kamery se ujal Václav Tlapák, jeden z našich nejlepších kameramanů, a podle prvních ukázek měl rozhodně pevnou ruku a dobré oko i tentokrát. Takže já už teď s jistotou vím, že Bodyguardi budou úžasný pořad, a pochopíte to i vy, až uvidíte první díl na kanálech FTV Prima.“

O herecký koncert se postarají: Predrag Bjelac, Adam Ernest, Ondřej Malý, Michal Noga, Sagvan Tofi, Anna Kadeřávková, Vasil Fridrich, Denisa Pfauserová, Miroslav Táborský, David Švehlík a další.

Projekt pro Primu natočila produkční společnost No Stress Production, zastoupená producenty Martinem Müllerem a Davidem Laňkou, kteří se ujali také režie, a jako třetí se režijního vedení ujme Radim Grzybek. Martin s Davidem jsou podepsaní např. pod seriálem Hvězdy nad hlavou a David Laňka se pustil také do scénáře. Hlavní kameramanské oko patří Václavovi Tlapákovi, který je jedním z nejzajímavějších českých filmových kameramanů. Získal řadu oborových ocenění a pracoval například na filmech Bábovky, Minuta věčnosti nebo seriálu Černé vdovy.

Pár otázek pro scenáristu, režiséra a producenta Davida Laňku:

Jak byste seriál Bodyguardi charakterizoval?

Jsou jako správní bodyguardi: ostří, nekompromisní, pro slovo nejdou daleko, a kde nepomůže slovo, tam nechají promluvit pěst nebo devítku. Jdou rovnou na věc a s ničím se moc nes… nepářou. Ale na druhou stranu jsou to srdcaři. Do každé práce jdou s maximálním nasazením, ale protože to nejsou úplně promovaní inženýři, tak se občas stane, že tu práci kardinálně podělají. Ale srdcaře má osud rád, a tak to vždycky dobře dopadne (i když tedy ne vždycky pro ty, kterým mají domluvit).

V čem bude tento seriál jiný?

V tom, že má styl. Inspiraci jsme čerpali ve starých gangsterkách, a tak to gangsterské jádro seriálu, které geniálním způsobem hrají Predrag Bjelac, Adam Ernest, Ondřej Malý, Sagvan Tofi a Michal Noga, žije tak trochu ve vlastním světě. Elegantně se oblékají, jezdí v Rolls Royceu, pohybují se v prostředí, které má styl, a k tomu všemu bude seriál nadupaný šedesátkovou a sedmdesátkovou hudbou.

Co vás při jeho natáčení nejvíce bavilo?

To, že jsme si mohli dovolit být v dnešní hyperkorektní době absolutně nekorektní. Dali jsme si jediný limit, a sice to, že se nezastavíme před ničím a před nikým. Takže dopředu počítáme asi s patnácti žalobami (smích).

Bojíte se přijetí diváků?

Ne. Jestli někdo nepochopí nadsázku a humor, říká si o vlastní díl ve druhé sérii (smích).

Můžete prozradit, kdo se v seriálu kromě zmíněných herců ještě objeví?

Jsme nadšení, že do Bodyguardů s námi šli opravdu velcí herci i do rolí, které jsou někdy doslova jednoobrazové, že je nadchla nadsázka seriálu a možnost si zahrát roli, kterou ještě nehráli. Takže například Vasil Fridrich hraje nejslavnějšího českého vězně kandidujícího na prezidenta, Miroslav Táborský švédského krále ve fiktivním uměleckém filmu a David Švehlík si s neuvěřitelným gustem střihl lehce zakřiknutého sídlištního vraha.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný