13. října 2017 20:48

Blbý, blbější a nejblbější: Tohle je 5 nejzábavnějších filmových idiotů!

24 Hodin: Nezastavitelný (11) - upoutávka

... bez nichž by filmu nebylo!

V pondělí večer vás ve 24 hodin: Nezastavitelný od 20.15 na Prima COOL čeká překvapivý zvrat. Jedna postava se dobrovolně vydá teroristům v naději, že to pomůže postavě jiné. Jedná se o typický příklad situace, kdy divák křičí na obrazovku, doufajíc, že tím něco změní – leč marně. Vzpomněli jsme při této příležitosti na jiné filmové nešiky, kteří v nás vyvolávali podobné pocity.

05) Alan Garner (Pařba v...)

O kapacitách Alanovy postavy nejlépe vypovídá skutečnost, že většina diváků vůbec ani nezná její jméno, pro majoritu lidí je Alan prostě "ten trouba, co ho hrál Zach Galifianakis-nebo-jak-se-jmenuje". Byla by však chyba na Alanovu postavu přesto zapomenout. Její výraz někoho, kdo to před pár lety přehnal s drogama, totiž Zacha G. vynesl na pomyslný komediální trůn. Nejlépe je to ilustrovatelné na skutečnosti, že ačkoliv šly pozdější díly v kvalitě dolů, Alanova postava v nich byla stále lepší a lepší.

04) Gordon Brody (Freddyho úlet)

To Gordon z neslavného Freddyho úletu je už jiná liga. Nejde ani tak o to, že by byl hloupý, ba naopak – jde vlastně o kreativního umělce! Gordon je však... naprosto maniakálním a pozornost zasluhujícím způsobem šílený. Jak jinak popsat někoho, kdo se ve snaze usmířit se s otcem rozhodne vloupat se mu v armádním vybavení do bytu, omráčit jej, převést celý dům na druhý konec světa a zakřičet: "Překvapení?!" Freddyho úlet je považován za jeden z nejhorších filmů všech dob, jeho idiocie je ale tak mocná, že jej lze považovat i za jeden z nejlepších filmů všech dob. Celý zážitek přitom stojí a padá na hlavním hrdinovi, kterého ztvárnil Tom Green, rovněž režisér, producent a scenárista tohoto, eh, nevšedního zážitku.

03) Harry a Lloyd (Blbý a blbější)

Dostáváme se do oblastí, kdy začíná občas panovat negativní IQ, a to jsme teprve v polovině našeho seznamu. Harry a Lloyd ze ságy Blbý a blbější jsou možná hlupáčci, rozhodně však nejsou bez pořádné porce selského rozumu. A nejsou ani nevypočítaví – Blbý a blbější byl pravděpodobně první mainstreamově úspěšný film, který úspěšně vsadil na nechutný humor. Všichni další matadoři 90. let jako Něco na to Mary je anebo Prci, prci, prcičky přišli až několik let po Harrym a Lloydovi. Svým způsobem tak lze říct, že bylo tohle duo rozhodně revoluční!

02) Forrest Gump (Forrest *Dumb*)

Ještě než vyhlásíme krále, zastavíme se u dost možná nejlepšího filmového prosťáčka – Forresta Gumpa. Na první pohled v našem seznamu nemá vůbec co dělat – kde jeho konkurenti okolo omylem pojídají exkrementy, Forrest platí za národního hrdinu, veterána a milionáře. Zároveň však za většinu z toho v podstatě Forrest nevděčí ničemu jinému než náhodě. Kdyby nebyl ve správný čas a na správném místě, nevšimli by si ho ani důstojníci vybírající odborníky na ping pong, ani kolega rybář, a už vůbec ne celá sada prezidentů. Forrest by tak mohl zůstat jenom ve vleku své dětské hippie lásky, a to by už byl příběh mnohem podobnější Harrymu a Lloydovi nebo Alanu Garnerovi...

01) Harry a Marv (Sám doma)

Ani Forrest však není tak tupý, aby usedl na první místo – a tak milovaný! Jakkoliv totiž Forrest Gump (film) platí za jeden z nejlepších bijáků historie, Sám doma mu svého času v popularitě ostře konkuroval – a navíc nabízí idioty hned dva! Zatímco Forrestovi navíc příkoří nikdo nepřeje, u Harryho a Marva je vztah divák na docela jiné notě. Naše duo nešiků, kteří se zjevně nestydí plánovat smrt nebohého dítěte (ve skutečnosti psychopata), dostane co proto v takovém množství, že by je to mělo několikrát po sobě zabít. Ostatně, mrkněte se na video níže. Právě proto je však milujeme. Svého druhu jde totiž o perfektní záporáky!

24 hodin: Nezastavitelný pokračuje v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný