22. března 2023 15:15

Batman by se styděl. Nový seriál má tragická hodnocení, vyhněte se mu!

Od nového batmanovského seriálu se nečekalo moc, ale že dopadne až takhle zoufale?

Nový seriál Gotham Knights vyrazil prvním dílem za fanoušky, ale u kritiků tvrdě narazil. Tak tvrdě, že ho podle stránek Rotten Tomatoes vídí jen 18 % z nich v pozitivním světle. „Nikdy neposílejte amatéry, aby dělali Batmanovu práci,“ píše se ve textovém shrnutí. Průměrný rating sice dělá smířlivějších 4,7/10, ale pozitiva se v recenzích hledají dost těžko.

Synopse seriálu se v začátku shoduje se stejnojmennou nedávnou hrou od studia WB Games Montreal – shodou okolností taky nepříliš povedenou. Bruce Wayne je zavražděn a jeho adoptivní syn uzavře spojenectví s dětmi Batmanových nepřátel. Jak se město stává nebezpečnějším, tito nesourodí uprchlíci se stanou jeho další generací zachránců, známých jako Gotham Knights.

„Gotham Knights je sotva průměrná záležitost z DC univerza, kterou určuje její teenagerské melodrama a barevné ladění, které není atmosférické, ale hodně otravné,“ píše Screen Rant a pozastavuje se nad jalovostí scénáře, režie a hlavně obrazu utápějícího se v tmavých odstínech šedé a hnědé, asi aby působil temně alespoň na první pohled.

„Seriál je chycený mezi denní soap operu a rádoby drsné superhrdinské drama. Nikdy však není tak chytlavý nebo soustředěný, jak by mohl být,“ míní Slant Magazine, který udělil krutých 1,5/4. Jde prý o zoufale generickou záležitost z produkce CW, která nedokázala najít způsob, jak věci alespoň nějak ozvláštnit nebo okořenit, jako tomu bylo v případě jejich předchozích seriálových počinů Stargirl nebo Superman a Lois.

„Gotham Knights obětují své postavy na oltář supehrdinských záležitostí,“ konstatuje recenze The Hollywood Reporter, kterému vadí, že se příběh utápí v množství zápletek a samoúčelných zvratech a zapomíná, že by nejdříve měl vykreslit samotné postavy, aby jim na nich divákům záleželo. Výsledku chybí styl, osobitost a bohužel i vyrovnané herecké výkony, i když jistou chemii nelze mladé herecké partičce upřít. „Pokud chce tahle skupina superhdinů posunout Gotham City kupředu, měla by se hodně rychle přestat ohlížet do minulosti,“ vybízí recenze tvůrce k nalezení vlastní cesty a přístupu.

Tvůrci třináctidílné první série jsou Natalie Abrams a James Patrick Stoteraux (Batwoman, Gotham), kteří do hlavních rolí obsadili Mishu Collinse (Harvey Dent), Oscara Morgana (Turner Hayes, adoptivní syn Bruce Waynea), Naviu Robinson (Carrie Keley), Fallon Smythe (Harper Row) nebo Annu Lore (Stephanie Brown).

Zdroj: Rotten Tomatoes

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný