11. května 2016 13:39

Bart mafiánským bossem: 7 nejlepších konců Simpsonových, které vymysleli fanoušci!

Který z nich by se nejvíc líbil vám?

Všechno jednou skončí. Dokonce i Simpsonovi. Jejich sledovanost rok od roku mírně klesá, jejich fanoušků ubývá, dokonce i tvůrci mluví o konci kolem 30. řady. A tak se začínají objevovat nápady, jak by to celé mohlo dopadnout. Scenáristé sami většinou poslušně drží papule, avšak fanoušci se nedávno nad Redditu pochlubili svými nejlepšími idejemi. A minimálně sedm z nich stojí za pozornost.

7) Kruh se uzavírá

Skončit tak, jak vše začalo, je oblíbený trik scenáristů. Jeden z fanoušků tak navrhl, že by poslední díl mohl končit na Vánoce, a jiný dodal, že se sám Al Jean kdysi pochlubil, že by finální epizoda v zásadě okopírovala tu první. Totiž cestu rodiny na vánoční představení, vytvářejíc tak nekonečnou smyčku v rámci celého seriálu...

6) Ultrarychlé stárnutí

Když se to vezme kolem a kolem, je více méně jedno, v jakém pořadí seriál sledujete. Postavy totiž nikdy nestárnou a změny jiného charakteru fungují zřídkakdy. Proč to ale pro poslední řadu neotočit? V tomto nápadu by poslední řada v každém díle poskočila o rok dopředu. Finále by se tak mohlo odehrávat "v budoucnosti", viděli bychom však přirozený vývoj situace. Navíc bychom se dočkali kánonického osudu postav, nikoliv jen krátkého skoku kupředu.

A Bart by tak možná díky přirozenému vývoji konečně nebyl za losera, ale třeba šéfa mafie... nebo za hlavního springfieldského prokurátora.

5) Celá řada čarodějnických dílů

Ale hej, Simpsonovi jsou kreativní a nemusejí se držet zkrátka. Proč tak mít jeden jediný konec? Jednoho z fanoušků napadlo, že by poslední řada klidně mohla představit dvacet alternativních zakončení seriálu – a to nejenom pro Simpsonovy, ale všechny Springfielďany vůbec! Konečně bychom se tak dočkali posledních osudů postav jako je Vočko nebo Apu, které popravdě často mají více dialogů než někteří Simpsonovi.

4) Počátek stárnutí

Poměrně zajímavý, ač vlastně vcelku konvenční nápad měl další z fanoušků. Poslední díl by podle něj měl – krom Homera, který odejde pracovat k Vočkovi – odhalit, že jaderný únik na 17. prosince 1989 dal obyvatelům města skoro třicet let trvající mutaci, díky níž nestárli. Jenže ta právě opadla! V posledním díle by tak na věčnost odešel Burns i mnozí senioři, a zbytek města by se konečně začal vydávat vstříc stárnutí a budoucnosti. Díl by končil montáží na Vánoce po 25 letech, kde by Maggie představila svou čerstvě narozenou dceru. Vlastně by to mohlo končit obdobně jako smyčkoidní nápad Al Jeana.

3) Radioaktivní únik (a uzavření doslovné smyčky)

S motivem časové smyčky pracuje i další nápad, v němž za vznik anomálie může... opět Homer a únik radiace. Tentokrát by však uzavření smyčky bylo překvapením pro město i diváky. Neprve by po sérii zmínek vyšlo najevo, že v elektrárně došlo na únik radiace. A ozářený oblak by putoval třeba směrem ke hřbitovu. Teprve poté by se začaly objevovat postavy, které v seriálu už nežijí – například Maude anebo Edna. Tím by bylo narušeno, že Al Jeanova smyčka nebude platit jen metaforicky pro Simpsonovy, ale doslovně i pro celý Springfield.

2) Konec jsme viděli už před 27 lety

Méně opulentní, ale ve svém jádru roztomilý konec navrhl fanoušek s přezdívkou ngwoo. Ironií osudu by přitom v jeho vizi vyšlo najevo, že jsme konec seriálu viděli už mnohokrát – vše by totiž finišovalo znělkou. Celý poslední díl, ne-li celá řada, by tak nasměroval postavy k pozicím, v nichž znělka začíná – Bart je po škole, Homer v práci, Marge v supermarketu a tak dále. Poslední okamžiky by se znělka (třeba v prodloužené verzi) nakonec definitivně zopakovala. A koloběh by pokračoval dále. Nic epického, ale přesto to zní kouzelně.

1) Smrtelný anebo nonsenciální konec

Hned několik závěrečných nápadů by zřejmě divákům zlomilo srdce anebo zdravý rozum. Jeden z fanoušků tak navrhl, že by v posledním díle Marge anebo Homer mohli zemřít sešlostí věkem. Jiní si naopak přáli co možná nejvíce nesmyslný závěr – jako postavy, které jen dají divákům sbohem a pak zemřou. Anebo doslova nepochopitelný finiš ve stylu Ztracených.

Jako třeba Homer probouzející se ze svého neslavného chilli rauše. "Následuj své sny, Homere!" "Tak počkat, psi přece nemluví." "Haf." "Máš štěstí..."

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný