18. března 2016 13:04

Apple a McDonalds pod palbou: 7 nejlepších parodií slavných značek v Simpsonových

Na co se stojí fronty ve Springfieldu?

Jediný střih na logo a jméno produktu - a vtípek je fuč! Když Simpsonovi zmiňují slavné značky telefonů, aut nebo nápojů, stačí mrknout a fór je navždy pryč! Naštěstí jsme za vás prošli archivy a vybrali několik parodií, které stojí za delší pozornost. Poznejte, co vám v seriálu uteklo!

Pivo Duff

Vzhledem k tomu, že Duff už prosákl do reality a dnes si ho už můžete sami vypít třeba při sledování Simpsonů, skoro by se ztratilo, že původně byla jeho inspirací značka Budweiser. Obě piva sdílejí svého chlapáckého maskota (Budman vs. Duffman), mají lehce podobné logo vystupující mimo ohraničení textu anebo ve své reklamě využili známého psa (Spuds MacKenzie v reálu vs. Spasitel ve Springfieldu).

Krusty Burger

Kdo jiný je lepší k propagaci dětské obezity než klaun Krusty! Jeho řetězec Krusty Burger v sobě obsahuje tu nejtypičtější kritiku McDonalds či KFC, navíc však zabalenou o utahování si z podnikatelských projektů celebrit a ždímání vlastního jména. Nicméně, nejde o jediný případ, kdy se celebrity upsaly nějakému obskurnímu produktu. Na to tu máme i...

Planet Hype/Planet Springfield

Pokud je vám méně než dvacet, možná vás šílenství kolem Planet Hollywood minulo, takže si ho raději zrekapitulujeme. V půlce 90. let měly světové filmové stars dojem, že to poslední, co jim chybí ke štěstí, je vlastní řetězec rychlého občerstvení! Navzdory megalomansky vtíravé reklamě nakonec celý podnik známý jako Planet Hollywood havaroval burácivěji než raketoplán Challenger, a od té doby je jeho jméno synonymem navoněného failu. Simpsonovi si z jeho odkazu udělali srandu hned třikrát, a pokaždé u toho nezapomněli ukázat majitele restaurantu Rainiera Wolfcastla.

Absolut Krusty

Krusty je vůbec synonymem bizáru. Pokud prodej hambáčů ještě může leckdo pochopit, u jeho vlastní značky vodky jde o vyloženě o výsměch sebedestruktivním ambicím komika. Parodie “Absolutky” se přitom vyskytla hned v osmi dílech!

Mapple

Jejich sloganem je "Žádné reklamace" a jejich centrála leží na dně moře. Pohled na logo i jméno ředitele Steva Mobbse však dobře naznačí, že tentokrát Simpsonovi kopou do korporace Apple. Produkty Mapple jako telefony MyPhones nebo přehrávače MyPods se objevily celkem v šesti dílech.

Tsarbucks

I v Simpsonových si můžete koupit předraženou kávu nej(h)různějších příchutí, dokonce takovou, jakou by pil sám car! V ukrajinském ghettu stačí zajít do Tsarbucks, satiry na řetězec Starbucks, a můžete se nechat unášet na vlnách kofeinu.

Časopis Barely Regal a časáky pro dospělé vůbec

Ačkoliv se časopis Barely Regal, pojednávající o královských rodinách, objevil jen jednou v díle 20. řady, dodnes se mu poťouchle smějeme. Název totiž upomíná na magazín Barely Legal - v němž je sice k vidění daleko méně králů, ale o to více “královen” (... ano, jde o porno).

Simpsonovi vůbec nabízejí svérázné čtivo - za vzpomínku stojí i parodie pornáčů skrze Homerovu zmínku, že ve svém stromě ukrývá “časopisy pro dospělé”. Když je pak Barney vytáhne na světlo světa, objeví dvě čísla odborného časopis The Economist se "zvláštní zprávou o Uralu" a popisem “výzev, před nimiž stojí Indonésie"!

Simpsonovi se na COOLu představují každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný