29. března 2023 17:01

Nová Akta X natočí režisér megahitu od Marvelu. Jejich pojetí možná rozzuří spoustu fanoušků

Kultovní seriál se dočká nové verze, o které zatím víme jen pár stěžejních věcí.

Seriálovou klasiku Akta X čeká reboot. Prozradil to tvůrce seriálu Chris Carter v rozhovoru pro podcast On The Coast with Gloria Macarenko, který se věnoval třicátému výročí slavné značky, která zahrnuje jedenáct sezon i dva celovečerní filmy s agenty FBI Foxem Mulderem (David Duchovny) a Danou Scullyovou (Gillian Anderson).

„Právě jsem jednal s mladým Ryanam Cooglerem, který předělá Akta X s novým a etnicky rozmanitějším obsazením. Bude mít práce nad hlavu, protože jsme v seriálu pokryli obrovské množství témat a příběhů,“ naznačil Carter.

Ryan Coogler aktuálně patří mezi nejrenomovanější tvůrce v Hollywoodu. Jako režisér a scenárista nakopl úspěšnou boxerskou sérii Creed navazující na Rockyho. Ještě úspěšnější pak byl ve službách Marvel Studios, kde se chopil Black Panthera a udělal z něj jednu z nejúspěšnějších marvelovek. Loni na ni navázal dvojkou s podtitulem Wakanda nechť žije, která nasbírala i pět oscarových nominací a tu za nejlepší kostýmy dokonce proměnila.

Akta X patří mezi nejoblíbenější seriály všech dob, takže není divu, že se aktuální držitel práv Disney snaží o jejich oživení. Sám Carter nedávno prohlásil, že kdyby seriál vytvářel dnes, udělal by ho výrazně jiný, protože svět je dnes doslova zahlcený různými konspiračními teoriemi.

Aktuální zpráva vysvětluje, proč si Disney Television zavázala Cooglera v roce 2021 na pětiletou exkluzivní smlouvu. Bude jen otázkou času, kdy přijde oficiální ohlášení a další podrobnosti, třeba rovnou o novém hereckém obsazení, v němž... snad nebude chybět dvojice původních hrdinů? Pokusit se o kompletní reboot totiž působí jako tah, který akorát naštve všechny fanoušky.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný