19. února 2016 13:59

9 věcí, které jste nevěděli o Teorii velkého třesku

Kdo chyběl v prvním díle?

Příběh vzniku Teorie velkého třesku, ale i trable s jeho představiteli či scenáristy, to vše zaručuje pořádnou porci netradičních pikanterií! Čtěte devatero zajímavostí o TBBT, které jste pravděpodobně neznali.

1) Seriál nevznikl jako jiné sitcomy – namísto sepsání nápadu do krátkého dokumentu a nakopnutí rozsáhlého schvalovacího řízení se Chuck Lorre a Bill Prady rozhodli sepsat první scénář, najmout herce a zinscenovat s nimi scénku pro prezidenta kanálu CBS! Zjevně to však zafungovalo.

2) ... i když? CBS první ostrý pilot původně odmítlo! Díl se obešel bez Raje a Howarda, přičemž roli Penny zastala typově i charakterově jiná postava Katie. Kanál přesto cítil, že v nápadu tkví potenciál a odkývl druhý pokus.

3) Pro stavaře a jiné úchyly mezi námi: takhle vypadá půdorysná mapa patra kluků a Penny. Je za ni odpovědný deviantartí profík Nikneuk.

4) Ačkoliv je Sheldon Cooper ohromným fanouškem Star Treku i Dr. Who (Pán času), jeho představitel Jim Parsons nikdy neviděl jediný díl ani jednoho z těchto seriálů. Takhle se pozná Pan herec!

5) Podle hlášky "Bazinga!" byl v roce 2013 pojmenován nový druh medúzy objevený v australské řece Brunswick. Celým jménem se druh díky své objevitelce Lisy-Ann Gershwin zve Bazinga rieki, z rodu Bazingidae. Aby toho nebylo málo, hláška se rovněž podepsala pod jménem druhu včely objevené o rok dříve Brazílii. Ta se pro změnu jmenuje Euglossa bazinga.

6) Když už jsme zmínili mapu, lze na ní krásně vidět, že by se byt Penny do domu vůbec nevešel! Pokud totiž budova nedisponuje netradičním přízemím, fotka vchodu naznačuje, že by se Penny se musela spokojit sotva s jedním metrem na délku nalevo od výtahu...

7) Zatímco většina amerických seriálů je obnovována z roku na rok, Teorie velkého třesku se dvakrát stala výjimkou. CBS si totiž nejprve v roce 2011 a 2014 objednala hned tři nové řady!

8) Mayim Bialik, představitelka Amy, je chytrá i v běžném tivotě. Během své herecké kariéry si totiž stihla udělat doktorát z neurobiologie. V minulosti byla přesto spojována s hnutími bojujícími proti očkování, to však Bialik vehementně popírá.

9) Ironií osudu byl právě titul Mayim Bialik rovněž jedním z mála momentů, kdy Teorie velkého třesku zmínila existenci vlastního herce (nikoliv postavy!) v jiné roli. Raj totiž v 1. řadě zmíní sitcom Kvítko, v němž Mayim v 90. letech sehrála hlavní roli. Nezapomene přitom dodat, že "ta holka má doktorát". Tou dobou samozřejmě Mayim v TBBT ještě nevystupovala.

Teorie velkého třesku běží od pondělí do čtvrtka ve 21.25 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný