19. září 2016 14:09

9 nejujetějších vynálezů ze Simpsonových: Znáte Homerův nastřelovací make-up?

Některé již existují, na další stále čekáme.

Oproti Futuramě nejsou Simpsonovi tak ujetí na nejrůznější fiktivní vynálezy, několik nápadů za tři dekády existence seriálu však přesto uvízlo v paměti nejen diváků, ale i skutečných vynálezců! Část nejdivnějších nápadů ze Springfieldu tak již vznikla, další část prozatím bohužel nikoliv – přinášíme přehled vybraného devatera, které realita prostě musí realizovat!

Make-upová brokovnice

Jasně, vypadá to jako mašina na noční můru, ale výsledek by při troše pilování nebyl O TOLIK horší než make-up podstatné části křehkého pohlaví a navrch by svou rychlostí zachraňoval životy!

Toaleta lenochů

S neodvratnou degradací standardů se vlastně divíme, že se hybrid křesla a záchodu už dávno v realitě neprodává. Nač však mudrovat, když bychom si ho nejraději koupili také. Tenhle další vedlejší produkt Homerovy krátké vynálezecké kariéry podle nás v budoucnu ještě někde uvidíte!

Vytisknutý dort

V roce 2005 byla vidina futuristické Marge, která udělala z fotky dort, doslova pohádková. Jenže dneska je 3D tisk jídla – dortů, pizzy, i baristického obrázku na kávě – už dosažitelný pro každého náročnější kutila a očekává se, že se technologie během dekády či dvou stane stejně rozšířená jako třeba mikrovlnky.

Detektor sarkasmu

V případě, že by tuhle mašinu Fink udělal ve verzi pro internet (či rovnou jako aplikaci), jsme si prakticky stoprocentně jistí, že z ní záhy bude virální hit. Samotné nás napadá snad až příliš mnoho lidí, kteří by služby detektoru sarkasmu zajisté ocenili!

Extrémně kyselý koncentrát citronu

Festival cukroví je sám o sobě geniální vynález, jenom jedna věcička v jeho springfieldské verzi stojí za pozornost – 77X42 alias megakyselost v ochranném poli! Důvod? Protože při pohledu na Homerovu tvář se nám i po všech těch letech stále sbírají sliny & slzy na tuhle mňamku!

Hamburgerové klapky na uši

Kombinovat teplo a jídlo, dvě velmi oblíbené lidské tužby, je doslova sázka na jistotu. Asi tak nepřekvapí, že hamburgerové klapky skutečně vznikly v roce 2013 jako komerční produkt!

Tomák

O tomhle jsme už mluvili několikrát. Tomák, kříženec mezi tabákem a rajčetem, v sobě kombinuje to nejlepší z přísunu vitamínů s návykovými látkami. I tentokrát Homer předpověděl budoucnost – rostlina (jenom v jednom exempláři) totiž později křížením skutečně vznikla – dočkala se však likvidace. A my říkáme: Škoda!

Simulátor farmaření

Psal se rok 1998, když Simpsonovi předpovídali příchod supersofistikovaných her, které budou sloužit k hraní naprosto všedních činností – jenom ve virtuálním prostředí! Dnešní boom nejrůznějších simulátorů traktorů, kamionů a dalších capin dal jejich vizi za pravdu...

Zázračný spinální válec

Jasně, celý tenhle díl si dělal srandu z magických medikálních udělátek pořizovaných přes teleshopping. Jenže "spinální válec", ve skutečnosti popelnice, tu fakticky fungoval! Už jen za tuhle věc si dr. Homer zaslouží Nobelovu cenu za medicínu.

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer!

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool