9. ledna 2018 21:03

7 věcí, které potřebujete vědět o novém hororovém seriálu Exorcista

Exorcista (1) - upoutávka

Je libo trochu toho vymítání Satanáše?

Již v neděli se na Prima COOL vydáte vymítat ďábla! Ve 22.20 totiž začíná seriál Exorcista, který sleduje trojici mnichů v jejich snaze vyklepat prokletí z jedné povedené famílie. Zní vám to povědomě? Seriál volně souvisí s kultovním Vymítačem ďábla – poznejte proto s námi jeho nejpodstatnější tajemství!

07) Exorcista alias The Exorcist není jenom jméno nového seriálu, ale i název značky jako takové – Vymítač ďábla se v originále jmenuje stejně. Vše vychází z hororového románu Williama P. Blattyho z roku 1971, který byl dva roky nato překován právě do filmového Vymítače. Tedy bijáku, který byl ve své době enormně kontroverzní a lidé před jeho děsy utíkali z kina! Filmová série po pár dalších dílech poněkud vyhořela, nový seriál ale vše napravuje.

06) V prominentní roli se tu představí Geena Davis jako Angela Rance – nebudeme spoilerovat, řekněme však, že s její postavou souvisejí velmi zapeklitá odhalení. Geenu Davis ostatně dobře znáte. Herečka populární především v 90. letech se nejvíce proslavila svou rolí v Beetlejuiceovi od Tima Burtona. S hororem má tedy pořádně bohaté zkušenosti!

05) Z hlavních mužských představitelů stojí za zmínku dva. Tím první je Ben Daniels, anglický divadelní harcovník, který v posledních letech přeskočil do světa filmu a televize. Nic vám jeho jméno neříká? Zkuste se rozpomenout na milence Adama Gallowaye z Domu z karet. Právě toho totiž Ben v posledních letech nejslavněji ztvárnil!

04) Druhým hlavním pánem na holení je pak Alfonso Herrera – rovněž původně divadelník, ale také zpěvák, který se nejvíc proslavil ve své rodné hroudě, Mexiku. Zatímco Daniels si už jméno udělal a Geena Davis byla svého času (ač alternativní) hvězdou, pro Herreru je Exorcista průlomovým a zřejmě nikoliv posledním dílkem!

03) Jak je na tom seriál vlastně ve vztahu k původnímu Vymítači ďábla? Seroš byl prapůvodně zamýšlen jako filmový reboot značky, který měl v moderním podání přetlumočit klasický příběh Vymítače. Nakonec se však producenti rozhodli, že je knižní látka v dnešním stylu vhodnější pro pomalejší televizní tempo, a tak se zrodila nynější verze.

02) Ačkoliv je tak Exorcista restartem celé story, zároveň ho lze považovat i za její pokračování. Příběh v zásadě činí odkazy na původní události filmu a zároveň umně variuje původní zápletku. Něco podobného před pár lety s úspěchem zkusila první řada seriálu Fargo, která sice rovněž navazovala na stejnojmenný původní film, zároveň však recyklovala jeho atmosféru i postavy. Je tedy vidět, že se Exorcista učil u těch nejlepších!

01) Exorcista si prozatím užívá nemalého zájmu diváků. Na ČSFD se hodnocení seriálu vyšplhalo k 78 % a také kritici si čvachtají. Už 12. května loňského roku byla navíc již schválena druhá řada seriálu, na jejíž vysílání došlo na podzim. Můžete si tedy být jistí, že tohle vymítání bude mít tuhý kořínek!

Exorcista začíná na Prima COOL již v neděli ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný