25. ledna 2016 11:26

7 slavných fotek, které se dočkaly parodie v Simpsonových

Narážky, které vám možná unikly.

Snad každý divák Simpsonových má na každém prstu tucet vzpomínek na nejrůznější popkulturní narážky. Většina referencí pramení z epizodního výskytu té či oné celebrity nebo recitace slavných hlášek. Občas však Simpsonovi zabrouzdali i do méně známých vod narážek na slavné fotografie a podobné vizuální zmínky. Nejrůznější animovaná políčka si tak vzala na paškál pohnuté i veselé okamžiky historie. Pro ty, kteří však dějepisu příliš neholdují, jsme vybrali sedmero nejpovedenějších.

Bart jako Betty Grable

Diva klasického Hollywoodu zvěčněná v ikonické póze inspirovala podobně vyzývavou Bartovu figuru ve 4. díle 4. řady jménem Líza královnou krásy.

Bart jako Dewey

Když se Bart rozhodne kandidovat na třídního prezidenta, neobejde se to bez narážek na skutečnou historii. Níže je inspirační foto prezidenta Harryho Trumana pořízené po jeho těsném vítězství ve volbách z roku 1948 – drží na ní noviny, které paradoxně předčasně oznamují jeho prohru.

Millhouse jako plačící Francouz

Blesková nacistická okupace poražené Francie přiměla mnohé obyvatele k slzám – na známé fotografii "plačícího Francouze" z toho však vznikla přímo nezapomenutelná momentka. Fotografie stála předlohou i slzopudnému Millhouseovi v díle 15. řady se sáhodlouhým jménem Marge versus svobodní, důchodci, bezdětné páry, náctiletí a gayové.

Springfield vs. Woodstock

Festival ve Woodstocku je symbolem vrcholu éry hippies – je proto jenom logické, že jeho záznam z objetí páru Nicka a Bobbi Ercolinových okopíroval i díl Simpsonových jménem Šťastná doba hippies!

Burns, Nixon a Elvis

Existuje jenom pramálo smutnějších momentů, než když se váš oblíbený zpěvák zaprodá politické osobě, které zrovna nefandíte. Elvisovi se něco podobného podařilo hned dvakrát! V reálu s prezidentem Nixonem, v Simpsonových s panem Burnsem.

Svačinka v oblacích

Veleslavná momentka z pauzy během stavby Empire State Building způsobuje závratě dodnes – ačkoliv byla v reálu pevná půda jenom fous mimo záběr. Nic však nezabránilo Simpsonovým v tom, dát si podobnou chuťovku znovu v díle Výchova dívek v Americe.

Evakuace z Asie

Svého času víc jak dekádu staré dobrodružství Ameriky ve Vietnamu skončilo v roce 1975 neslavnou evakuací Saigonu. Jak vypovídavě ilustruje slavné foto ze střechy americké ambasády, nedostalo se při ní na všechny. Tak už to ale chodí a historie se opakovala v Simpsonových v jisté další asijské zemi jménem Austrálie. To celé v epizodě Bart versus Austrálie.

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný