10. října 2016 17:20

7 skrytých fórů v Simpsonových, kterých jste si nevšimli: Kolik prstů tu má bůh?

V Simpsonech jde stále objevovat něco nového.

Animátorská robota si žádá tisíce hodin práce na jediné epizodě Simpsonových – a to je řehole, která mnohdy potřebuje okořenit dlouhé šichty pomocí humoru. Nejlépe takového, jenž bude celému lidstvu na očích, ale budete o něm vědět jenom vy! Skryté fóry alias easter eggs se tak ukryly v řadě končin Simpsonů. Vypíchli jsme ty nejlepší a nejutajenější!

1) V seriálu jsou ukryté matematické vtipy

Scenáristé Simpsonových jsou ve skutečnosti notně zaláskovaní do matematiky, dává proto smysl, že svůj koníček vpasovali do pořadu samotného. V díle 10. řady Kouzelník z Evergreen Terrace tak Homer dokonce skoro zpochybní slavný Fermatův teorém!

2) Číslo A113

Pokud vás ve Springfieldu pošlou za mříže, je velká šance, že dostanete přiřazené číslo A113. Na klopě ho nosil Levák Bob, Krusty i Bart. Jedná se o odkaz k místnosti A113 z California Institute of the Arts, odkud pochází řada animátorů a pracovníků Simpsonů, ale i Disneyho a Pixaru, kde lze odkaz rovněž občas najít.

3) Ředitel Skinner je Jean Valjean

Jak jistě každý fanoušek ví, ředitel Skinner je válečný veterán z Vietnamu. Jeho vězeňské číslo však bylo v 5. řadě odhaleno jako 24601 – což je stejné číslo, jako měl Jean Valjean v románu/muzikálu Bídníci. Pět let nato bylo dokonce odhaleno, že Skinner ukradl identitu skutečného Skinnera, což dále odráží původní románový příběh!

4) Danny ve znělce

Slavný skladatel soundtracku Simpsonů Danny Elfman se podepsal i pod motivem znělky. Vedle hudby však můžeme najít ve znělce i jeho jméno – věnujte pozornost obchodu na levé straně!

5) Finkův odkaz

Podobně nerdovská jako občasné matematické formulky je i číselná řada, jež je vidět ve čtvrtém čarodějnickém díle poté, co je Homer konvertován do třetího rozměru. Čísla 46 72 69 6E 6B 20 72 75 6C 65 73 21 totiž po konverzi do ASCII vypíší "Fink rules!", odkazujíc k přednímu springfieldskému vědátorovi.

6) Bůh má pět prstů

Všichni fanoušci jistě vědí, že obyvatelé Springfieldu mají jenom čtyři prsty – animátorské zjednodušení si dokonce vyžádalo jistou kontroverznost v Japonsku kvůli zdejšímu zvyku Yakuzy usekávat lidem prstíky. Jsou však dvě postavy, které v Simpsonech mají přímo prstů pět – jde o Boha a Ježíše Krista, kteří se občas výjimečně v seriálu objevili.

7) Cena Maggie není náhodná

Když je Maggie v úvodní znělce omylem namarkovaná v obchoďáku, výstupní cena není dílem náhody – jedná se ve skutečnosti o průměrné měsíční náklady výchovy amerického dítěte. Cena jde s postupem let ironicky dolů, protože vzdor inflaci podle statistik finanční náročnost výchovy potomstva klesá.

Simpsonovi se vám na Primě COOL nabízejí každý všední den ve 13.25 a 18.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný