19. ledna 2021 14:50

7 nejšílenějších způsobů, jakými Homer vydělával peníze

Homer chce jít štěstíčku naproti. Vybírá si však dost podivné zkratky.

Prachy dělaj člověka, řekl si jistě Homer, když se rozhodl, že prostě zbohatne, ať to stojí, co to stojí. Pojídání koblih ve springfieldské jaderné elektrárně sice není úplně špatnej job, ale proč to nezkusit jinak? Vybrali jsme několik jeho šílených nápadů.

Pivní baron v časech prohibice

Springfieldské ženy prosadí zákaz alkoholu ve Springfieldu poté, co uvidí v televizi záběry opilého Barta. Tak začíná Homer versus 18. dodatek Ústavy (řada 8, díl 18), ve které se vede hon na tajuplného Pivního barona, který pašuje alkohol do hospody U Vočka.

Nakonec se ukáže, že jím je Homer, kterého od trestu vystřelením z katapultu zachrání jen nalezení starého dodatku zákona, kterým se celá prohibice zruší a chlast ve Springfieldu opět teče proudem.

Král on-line obchodu

Homer závidí Nedu Flandersovi, že založil úspěšný on-line byznys. Nechce zůstat pozadu, tak založí vlastní společnost Compu-Global-Hyper-Mega-Net, jenže sám nedokáže Marge vysvětlit, s čím vlastně obchoduje: „Tenhle obor se vyvíjí tak rychle, že se to nedá říct.“Přestože je jediným zaměstnancem, udělí si titul Junior Vice Prezident a rozjede on-line kampaň s rázným sloganem Král internetu.

Jenže všimne si ho Bill Gates, krerý ho chce odkoupit. Homer se raduje, že tím rychle zbohatne, jenže Gates mu vysvětlí, že odkoupením ve skutečnosti myslí zničení veškerého hmotného majetku firmy. „Nezbohatl jsem tím, že bych vypisoval kvanta šeků,“ ušklíbne se miliardář. To vše v díle Ponorkobus (řada 9, díl 14).

Tuková společnost Simpson & syn

Na použitém tuku se dá vydělávat? Pak jsou moje tepny ucpané žlutým zlatem!“ Apu vysvětli Homerovi, že velké firmy kupují použitý tuk, aby z něho vyráběly kosmetiku nebo dětské jídlo. Homer s Bartem se rozhodnou chopit příležitosti a založí Simpson & Son Grease Co. jenže úplně nepromyslí obchodní model. Tuk totiž získávají vypékáním slaniny, za což získávají produkt v hodnotě 0,63 dolaru ze slaniny za 26 dolarů.

Další kšeft s Krusty Burger jim vyfoukne konkurence Acne Grease and Shovel, tak se rozhodnout vykrást jídelnu springfieldské ZŠ. Jenže přistihne je školník Willie a všechno mastné „zlato“ nakonec skončí v tělocvičně. Umaštěný byznys nabídl 1. díl desáté řady seriálu s názvem Školní večírek.

Bartova srážka s autem

... přesně tak se jmenuje 10. epizoda 2. řady seriálu, ve které pan Burns srazí autem Barta skejtujícího na silnici. Přestože se Bartovi nic vážného nestane, navrhuje advokát Lionel Hutz, ať rodina vysoudí z Burnse pořádné peníze. Burns nabídne Homerovi jen 100 dolarů, které nepokryjí ani léčebné výlohy, což Homera naštve a rozhodne se pro soud.

Podaří se jim získat lékařské posudky, které pořádně přikrášlí Bartova zranění a zažalují Burnse o milion dolarů, o které se mají podělit napůl s advokátem. Soud se vyvíjí ve prospěch Simpsonových, tak jim Burns nabídne 500 tisíc dolarů mimosoudního vyrovnání. Jenže to by nebyl Homer, aby si pohádkový život nenechal protéct mezi prsty...

Šáša Homer

Šáša se rozhodne vytřískat prachy z koučingu, aby zalepil své dluhy u mafie. Rozjede reklamní kampaň na svou klaunskou akademii, na kterou se nachytá i Homer. Když začne pracovat jako klaun, zjistí, že si ho lidi pletou se Šášou, čehož začne zneužívat.

Bohužel si ho splete i mafie, které ho unese. Epizoda Homer klaunem (řada 6, díl 15) se zvrhne v šílený thriller... a to všechno kvůli Šášově dluhu, který dělá 48 dolarů!

Homerpalooza

Homer zjistí, že Bart a Líza neznají jeho oblíbené kapely a on vůbec netuší, co momentálně v muzice frčí. Aby se naladil na mladou vlnu, vyrazí s dětmi na hudební festival Hullabalooza, kde se dostane do potyčky a omylem odpálí dělo, ze kterého vystřelí nafukovací balón a spektakulárním způsobem ho zasáhne do břicha. Najednou je z něho hlavní atrakce festivalu.

Obludárium, které je součásti festivalu, mu nabídne stálý kšeft – jako živý terč pro kanón tak může jezdit na turné s těmi nejžhavějšími kapelami současnosti. Jenže jakou má taková práce perspektivu? Kanonádu na Homera nabídla epizoda Homerpalooza (řada 7, díl 24).

Tlouštík Homer

... se jmenuje epizoda (řada 7, díl 7), ve které pan Burns zavede v továrně povinné rozcvičky. Aby se jim Homer vyhnul, rozhodne se stát superobézním, což mu zároveň zajistí pohodlnou práci z domova. Pochybný doktor Nick Riviera ho podpoří ve snaze vyhnout se prázným vitamínům a neuspokojivé zelenině směrem ke sladkostem a smaženým mlaskačkám.

Co se zdá zpočátku jako skvělý nápad, začíná se obracet proti Homerovi. Jeho náhradník v elektrárně navíc upustí ventil s kontaminovanou párou. Homer spěchá k přímému uzávěru, ale přes vlastní pupek na něj nedosáhne. Nakonec se mu povede zabránit katastrofě tím, že ucpe díru po vybuchlém ventilu vlastním tělem. Burns slíbí, že za odměnu bude Homera cvičit, aby zhubl. Nemožný úkol vyřeší až liposukce.

V pondělí 25. ledna ve 20:15 má na Prima COOL premiéru 32. série Simpsonových. Další epizody dorazí vždy s týdenním rozestupem.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný