11. listopadu 2016 11:59

Bartman vs. Homer jako Hulk: 7 nejlepších superhrdinů ze Simpsonových

Když se Marvel střetne se Springfieldem.

Komiksová éra začala dávno před nynějším šílenstvím kolem filmů Marvelu a DC – dokonce i v Simpsonových se proto objevila pěkná řádka kostýmových superhrdinů! Vybrali jsme sedmero z nich od parodií až po ty, kteří by v marvelovkách klidně mohli vystupovat!

Doctor Strange Doctor

Pokud by Simpsonovi někdy chtěli sesmolit parodickou verzi Avengers, zakládajícím členem týmu by mohl být například Doctor Strange Doctor, alteregeo doktora Nicka Riviery vytvořené samozřejmě na mustru Doktora Strange, jenž momentálně nakopává zadky v kinech. Možná si ho nepamatujete ze samotného seriálu, vyskytl se však v komiksové knížečce Simpsons Super Spectacular no. 11.

Clobber Girl

Čarodějnické díly jsou tradičním semeništěm bizarních nápadů a výroční desátá epizoda přišla se segmentem, kde Bart a Líza získají superschopnosti. Natahovací Bart není nic neobvyklého, ale Lízina Clobber Girl byla o poznání sympatičtějším výtvorem. Na konci epizody se navíc prozradilo, že Lucy Lawless umí létat.

Ovocný Batman & Dependables

Nikoliv jednu postavu, ale rovnou celou baterii představil díl Temný rytíř zasahuje. Burns se v něm totiž rozhodne stát se Ovocným Batmanem (!), Nick Fury však v potitulkové sekvenci dá dohromady protiváhu složenou z místních důchodců – tajemné Nepostradatelné! V originále je však jejich jméno Dependables ("Spolehliví" a zároveň "Vyžadující péči") daleko víc kulervoucí!

Pie Man

Zatímco se většina superhrdinů v našem seznamu objevila ve fantaziích, nebo dokonce mimo seriál, Pie Man alias Koláčový muž se přímo objevil v díle Super Simpson. Homer v něm přejal identitu supervrhače koláčů ve snaze vyhnout se odpovědnosti za vykonávání své potřeby urážení lidí a popřípadě i jejich fyzické napadání. Na konci dílu před dalajlamou (!) odhalil své pravé já, ale nikdo mu to nevěřil.

Ingestible Bulk

Když se Bart rozhodne vydat na dráhu kreslíře komiksu, při nedostatku inspirace se "lehce" jme vykrást klasiku jménem Incredible Hulk. Homer se v ní promění v běsnící zelené monstrum, samozřejmě ovlivněné jaderným výbuchem. Stan Lee však Bartovi připomene, zač je toho plagiátorování a pak se Bulk odporoučí na smetiště dějin.

Bartman

Pokud by vám přišlo, že je skutečný Batman příliš zdrženlivý a schopný, můžete nakonec sáhnout i po Bartmanovi, jeho žlutém springfieldském alteregu! Bartman má nemlich stejné schopnosti ve formě plachtění, lezení po zdech a přitahování – navíc však neplatí za nafoukaného milionáře, ale sígrovského klučinu! Vidět takový tým pohromadě by byla nádhera!

Radioaktivní muž

Pokud bychom však měli vypíchnout jednoho hrdinu, kterého svět opravdu potřebuje, pak je to Radioaktivní muž – vynález Simpsonových, který dokonce sám žije na stránkách komiksu! I když existují i jiní superhrdinové, kteří získali schopnosti skrze radioaktivitu, jenom Radioaktivní muž brání zdroj své síly – jadernou elektrárnu – s elánem sobě vlastním. A není snad někdo, kdo tak vehementně bojuje za obnovitelné zdroje skutečně postavou, kterou bychom v reálu ocenili?

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný