6. listopadu 2016 20:23

Jak si Bart vysnil Bendera: 7 nejlepších narážek na Futuramu v Simpsonových (a naopak)

To nejlepší z ostrovtipu Matta Groeninga!

Ačkoliv se v seriálové podobě prolnuli jenom jednou při dílu Simpsorama, seriály Simpsonovi a Futurama jsou neodlučitelně spojené jak svými tvůrci v čele s Mattem Groeningem, tak i stylem humoru. Ostatně, v Simpsonových to narážkami na Futuramu hýřilo odjakživa – dokonce dříve, než Futurama vůbec vznikla. Mrkejte na sedmero zajímavých referencí.

1) Tříoká ryba

Již v pilotním díle Futuramy z konce roku 1999 bylo vidět, že mezi oběma seriály existuje jasné pojítko. Fry totiž při své cestě lidským potrubím ve fragmentu sekundy narazí na tříokou rybu, kanonický produkt springfieldské jaderné elektrárny, kterou mimo jiné Burns v jednom díle odmítl zkonzumovat – a prohrál tak volby.

2) Rychločetba toho podstatného

Podobně je na tom i kratičká reference "Kompletního průvodce epizod Simpsonových", který prolouská Bender po svém vytunění. Knihu Bender pročte po boku samých jiných velikánů světové literatury a/nebo sáhodlouhých románů: Dantovy Božské komedie, fiktivní knihy All the Presidents' Head a... Atlasovy vzpoury od Ayn Randové.

3) Bartovi noví kamarádi

Podobné citace se objevily samozřejmě i v Simpsonech samotných. Když si třeba Homer koupí kabelovku a Bart se stane závislý na bambilionu televizních kanálů, začne ve škole halucinovat své oblíbené seriálové postavičky...

4) Okamžik zlomu

V populární "budoucí" epizodě Simpsonů Duch Vánoc příštích, v níž můžeme sledovat, jak to v životě s Lízou a Bartem dopadne, je na malilinkatý okamžik vidět, že cestující před Lízou cestuje do "New New Yorku". Jak se zdá, futuristická éra Futuramy je možná blíž, než se nám Fry snažil nakukat!

5) Balón ze smetí

Když Leela konečně zjistí pravdu o svém původu, totiž že není z jiné planety, ale ze smeťáku pod povrchem, horkovzdušný balón, jenž se v jedné ze scén objeví, je sestaven i z figurek Barta Simpsona! Futurama si několikrát utahovala ze Simpsonů jako ze smetí, ale téhle narážky si všimli jenom velmi ostrozrací diváci!

6) Reference před Futuramou!

Některé ze zmínek však byly realizovány dokonce ještě před vznikem Futuramy! V jedné epizodě z první půlky 90. let jistá vedlejší postava Simpsonů říká, že se konečně může jít věnovat svému snu – "sitcomu o drzém robotovi". Jsou-li vám ale i takové zmínky málo, pohleďte na Üterovo tričko ze simpsonního conu. Pochází z epizody, která vyšla tři měsíce před premiérou prvního dílu Futuramy.

7) "Sledujte Futuramu"

Posledním důkazem, že narážky sahají dávno před uvedení Futuramy, je i jméno producenta Davida X. Cohena z 10. čarodějnického dílu. V bezuzdném reklamní běsnění totiž navádělo diváky k tomu, aby věnovali pozornost jeho příštímu nápadu!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný