24. srpna 2017 15:48
Adam Vala

6 vizuálně skvělých hororů, na které se nebudete moct přestat dívat!

Program na podzimní večery zaručen.

Určitě existují filmy, které sledujete opakovaně. Ať už jde o vánoční pohádky, oblíbené filmy z mládí, nebo vizuálně perfektní snímky, které vás nadchly v posledních letech. Co kdybychom ale nabídku omezili pouze na horory a spojili příjemné s příjemně mrazivým? Tady je šest hororových filmů, které vás dostanou i svým skvělým vizuálním zpracováním.

Suspiria

Proč nezačít tím nejlepším? Suspiria je italský horor režiséra Daria Argenta, který však proslavila mistrná práce kameramana Luciana Tovoliho. Horor z prostředí baletní akademie má dechberoucí paletu barev, přičemž všechny scény vznikaly přímo na place. Postprodukce? Minimální. Efekt? Nadpozemský! Tenhle film zkrátka musíte vidět.

The Love Witch

Dalším filmem je ne zrovna doceněný snímek Anny Biller The Love Witch, který to od kritiků poměrně schytal. Důvodem je ne zrovna konzistentní příběh i způsob vyprávění, na druhou stranu ale jde o velmi kontrastní dílo, které k sobě svádí holčičkovský vizuální styl a ostrý feministický přístup.

Neon Demon

Pokud člověka něco skutečně vyvádí z komfortní zóny, pak to jsou již zmiňované kontrasty. Ve francouzském filmu Neon Demon z hollywoodského prostředí se tak velmi úspěšně mísí noblesa a luxus pozadí největších filmových studií se špínou a hnusem, kterým jsou prolezlí jednotliví členové tohoto cirkusu. Připravte se na nekrofilii, kanibalismus anebo jen na frontální útok blesků fotoaparátů.

Osvícení

Z prostoru menších nezávislých filmů pojďme ke komerční produkci. Film Osvícení je legendou a důvody, proč se objevuje v tomto žebříčku, jsou jasné. Bez ohledu na stáří filmu nabízí nezapomenutelné momenty, scény i samotné úhly pohledů kamer, díky kterým se budete chtít vracet do šíleného světa Jacka Torrence pokaždé, najde-li se příležitost a vhodná společnost.

Vetřelec

Další klasikou je Vetřelec Ridleyho Scotta. Rovněž velmi nadčasový snímek, který si více či méně nápadně hraje s estetikou jednotlivých záběrů a i přes některé dnes již spíš úsměvné scény nabízí velmi hutnou potravu pro všechny, kterým obyčejné filmy nestačí. Perfektní podívaná i po bezmála čtyřiceti letech.

Nosferatu – Fantom noci

Ano, ano, Nosferatu Friedricha Murnaua z roku 1922 by si místo v tomto žebříčku zasloužil také, nicméně v tomto případě je řeč o remaku z roku 1979 od režiséra Wernera Herzoga. Fascinující totiž je, že se původně mělo jednat o Drákulu, na kterého ale Herozg nezískal práva, a tak film přepracoval do trochu jiné podoby, vycházející z již zmiňovaného legendárního snímku z 20. let 20. století. Tahle zvláštní kombinace a nutnost natočit některé scény jinak však daly vzniknout nezapomenutelnému dílu, pod které se podepsal i Klaus Kinski. Výsledkem je perfektní podívaná, která funguje i po letech.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný