31. října 2017 14:25

6 věcí, kterých jste si nevšimli ve filmu Thor: Ragnarok! Jak je to s Thanosovou rukavicí?

Postřehli jste všechny skryté odkazy v nejnovější marvelovce?

Pokud už jste viděli třetí díl z komiksové série o drsném bohovi hromu – Thor: Ragnarok, pak s námi jistě budete souhlasit, že rozhodnutí režiséra Taika Waititiho podat film v retro kabátku stálo za to. Naštěstí pro něj má ale komiksová postava Thora více než padesátiletou historii, a tak bylo rozhodně z čeho čerpat.

Pokud vás teď zajímá 6 nejlepších odkazů, které jste ve filmu nejspíš nepostřehli, pokračujte níže:

1) Throg

Když se Loki omlouval Thorovi za to, jak ho jednou proměnil v žábu, většina diváků se v kině smála. To ale nejspíš netušili, že v jednom z milovaných příběhů z 80. let byl Thor skutečně žábou, říkal si Throg a bojoval v Central Parku proti krysám. A ano, i tehdy jej proměnil zrádný Loki.

2) Ztracená sestra

Thor: Ragnarok nebylo poprvé, kdy se Thor dozvěděl o tom, že má sestru. V roce 2014 představil Neil Gaiman světu postavu Angely, která měla být dávno ztracenou dcerou Odina. Angelu vychovávala rasa andělských válečníků, proto tak specifické jméno.

3) Šampioni planety Sakaar

Pamatujete na obří věž na planetě Sakaar? Zdobily ji tváře bývalých šampionů (a současného Hulka), mezi kterými byli například Man-Thing, Beta Ray Bill, Ares nebo příšera Bi-Beast.

4) Soutěž mistrů

A u gladiátorské arény ještě chvíli zůstaneme. Postava Grandmastera označovala souboje jako Contest of Champions (v překladu soutěž mistrů). To je přímý odkaz na událost v komiksech, ve které postavy Grandmastera a Smrti manipulovaly známé hrdiny proti sobě v obřích bojových hrách.

5) Falešná rukavice

Když se v prvním Thorovi objevila mocná Rukavice nekonečna, diváci byli zmatení, jelikož šlo zároveň i o předmět, který měl Thanos nějakou dobu poté u sebe. V novém filmu však Hela odhaluje pravdu, že spousta předmětů v Odinově sbírce je falešných, včetně právě zmíněné rukavice. Proč si je tam schovával? Těžko říct.

6) Ať žije král Thor

Konec snímku vrcholí bitvou mezi Helou a Thorem, při které Thor ztratí oko. Následně je korunován králem toho, co zbylo z Asgardu (tedy lidí) a vyráží se svou partou směrem k Zemi. Tohle je odkaz na jednu z novějších postav, která se v komiksech objevuje – budoucí verzi Thora. Ten má taktéž jedno oko, k tomu ještě umělou ruku a velmi připomíná Thorova taťku Odina. Že by se filmový Thor ubíral podobným směrem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný