26. srpna 2016 17:10

6 pádných důvodů, proč byste na COOLu měli sledovat nový Top Gear

Něco starého končí, něco nového začíná.

Okamžik pravdy, jehož se obávaly miliony fanoušků Top Gearu po celém světě, konečně nadešel – je tady premiéra zbrusu nové 23. řady! Za normálních okolností by to byl důvod k oslavě, vzhledem ke konci staré Clarksonovy gardy a příchodu nové Evansovy party však mnozí netuší, co od nové sestavy čekat, a zdali jí vůbec věnovat pozornost. Napadlo nás šest důvodů, proč dát české premiéře renovovaného Top Gearu v úterý ve 20.15 na COOLu šanci.

1) Protože to pořád má parádní auta a cool nápady!

Hned v prvním díle se krom nové palety moderátorů objeví také soutěž „UK vs. USA“, v jejímž ranku si spolu poměříme třebas Land Rover Mk1 oproti klasickému Willys Jeep, anebo třeba souboj mezi auty, která mají na sobě namontovaný laser!

2) Protože tam hraje Joey

Nejvíce toho sice nakecá nový moderátor Chris Evans, daleko větším magnetem je však přítomnost Matta LeBlanca alias Joeyho z Přátel. Jasně, klasické mužské diváky to možná zrovna nepřesvědčí – tohle však může být první Top Gear, k němuž díky Joeymu přivábíte svou přítelkyni anebo manželku!

3) Protože změna Top Gearu je život

Premiéra Top Gearu byla v roce 1977. To dobou u nás prezidentoval Gustav Husák a šestiletý Elon Musk teprve tahal kačera po dvoře. Jeremy Clarkson oproti tomu pořad převzal až v roce 2001. Top Gear prokázal, že má setsakra tuhý kořínek. Změna je v něm holt život.

4) Protože pilotní díl u fanoušků selhal

Nemusí se to zdát jako klad, ale úvod 23. řady si vysloužil poměrně negativní hodnocení na sociálních sítích, zejména pro osobu Chrise Evanse. Dalo se to čekat, fanoušci z Clarksonova odchodu nebyli zrovna v extázi. Dostal však díl negativní hodnocení kvůli naštvanosti Clarksonových věrných, anebo by selhal tak jako tak?

5) Protože to pořád produkuje BBC

Clarksonova partička byla jen částečným důvodem úspěchu Top Gearu – neméně významné byly i prostředky dost možná nejstarší megabohaté televize, jakou je BBC. Kdyby Clarkson točil pořad v takovém… české prostředí, srandičky jako závod na vlakových kolejích nebo výpravu k severnímu pólu by mohl leda tak před kamerou malovat propiskou do sešitku a fantazírovat, jak by bylo boží to udělat i v reálu…

6) Protože je to Top Gear

Přiznejte si to – i kdyby BBC do Top Gearu obsadila tucet šimpanzů po lobotomii jezdících akorát po kolečkových bruslích a celé to produkovala shnilá klobása, stejně by vás zajímalo, jak to celé oproti Clarksonově éře bude vypadat!

Top Gear se vrací již v úterý ve 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný