8. srpna 2016 13:50

6 opravdových vědců a kosmonautů v Teorii velkého třesku. Poznali jste je všechny?

Když se potkají komedie a věda.

Skutečnost, že je Teorie velkého třesku "jenom" seriálem, nutně neznamená, že v ní nevystupují opravdoví vědci! Krom doktorátu Mayim Bialik (Amy) zavítala před kameru pěkná řádná skutečných vědátorů a astronautů. Znáte všechny z nich?

Neil deGrasse Tyson

Astrofyzik, popularizátor a hlavní hlas dokumentární série Cosmos se objevil v díle 4. řady Nedostatečnost omluvy. Ačkoliv kritici dnes deGrasse Tysonovi vytýkají spíše jeho podporu klimatických věd, Sheldon mu tu vytýkal sesazení Pluta z planetárního statusu.

Stephen Hawking

Neslavnější vozíčkář planety a zároveň geniální astrofyzik proslavený pro zkoumání fungování černých děr není v seriálu žádným nováčkem – Sheldon o Hawkingovi mluvil hned několikrát. Když se pak dvojice setkala, Hawking celou Sheldonovu studii odpálkoval nalezením prosté matematické chybky...

Mike Massimino

Několikanásobný astronaut létající s raketoplány STS se mnohokrát mihl v 6. řadě seriálu. Bylo to v rámci linky Howardovy mise na Mezinárodní vesmírnou stanici. Massimino ve vesmíru strávil skoro měsíc čistého času. Třetí astronaut Howardovy mise, Rus Dimitri Rezinov, byl však už zcela fiktivní postavou.

Buzz Aldrin

Druhý muž na Měsíci (a první COOL muž na Měsíci) se krátce mihl během Halloweenu v 6. řadě. Nadšeným koledníkům tu stylově rozdával tyčinky Mars a Milky Way. Jak možná víte, Buzz v letech po své misi Apolla 11 působil jako velký proponent právě pilotované mise k Rudé planetě.

Steve Wozniak

Steve Jobs možná slízl největší podíl smetany za úspěch Applu, ale bez Stevea Wozniaka by se mu nikdy nepodařilo byznys úspěšně nakopnout. Woz se objevil ve 4. řadě v díle Obohacení košťálovou zeleninou, v němž zavítal do Cheesecake Factory. Sheldon mu tu vnucoval skutečnost, že má stále někde schovaný počítač Apple II.

Bill Nye

Zejména v Americe známý popularizátor Bill Nye alias "The Science Guy" se objevil po boku Sheldona v díle 6. řady Výměna protonů. Sheldon si tu z Nye udělá svůj nový idol poté, co jeho předešlý idol Profesor Proton namísto něj zvolí za svého kolegu Leonarda.

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný