8. února 2016 18:36

6 nejzábavnějších seriálových parodií v Simpsonových

Homer agentem teroristů anebo Akta X v animovaném vyvedení!

Žlutá rodinka ze Springfieldu měla k parodiím blízko již od svého počátku. Zatímco dříve však citovala spíše slavné filmy, v poslední době se do merku scenáristů dostaly naopak seriály. A převedení nejslavnějších matadorů televizní scény ve stylu Simpsonových působí vskutku mňamózně. Mrkněte na nejlepší z nejlepších.

Akta X

Díl: Akta S

Neznámé světélkující stvoření přivábí do Springfieldu Foxe Muldera a Danu Scullyovou, kteří spolu s Homerem kráčejí po stopách... zmutovaného pana Burnse, jak se nakonec ukáže. Díky identickému kanálu Simpsonů i Akt X si hlavouni z FOXu mohli dovolit ocitovat nemlich všechny prvky z Akt X včetně jmen postav.

Glee

Díl: Muzikál ze základní

Populární muzikálový seriál Glee byl jednou z hlavních inspirací úvodu 22. řady seriálu. Vedle očividného kopírování Muzikálu ze střední byly stopy Glee znát nejvíce na přítomnosti postav nápadně podobných Leye Michele, Amber Riley a Coryho Monteitha, tedy hlavním tvářím právě z Glee.

Flinstounovi

Dil: Marge versus jednokolejka

V jednom z nejstarších dílů si Homer brouká motiv Flinstounů, zatímco se na obrazovce dějí věci jako z konkurenční znělky. Oproti předloze však Homer nakonec nabourá do stromu...

Dallas

Díl: Kdo postřelil pana Burnse

I když si Dallas možná pamatujete jako nuďárnu z odpoledních hodin, v 80. letech byl tenhle seriál v Americe stejně přelomový jako třeba pozdější Ztraceni. Jeho vrcholem byl kultovní díl řešící, kdo postřelil Džejára – právě ten pak parodovali Simpsonovi ve svém snad jediném dvojdílu v historii, kde opileckého Texasana nahradil pro změnu pan Burns.

The Twilight Zone

Díl: Speciální čarodějnický díl IV.

Epizoda Nightmare at 20 000 Feet z hororu The Twilight Zone z 60. let je dodnes parádička. Není proti divu, že Simpsonovi zápletku o monstru na křídle letadla, které vidí jenom jeden pasažér, překopírovali pro jeden z prvních čarodějnických dílů.

Bořiči mýtů

Díl: Fiesta s Lisou

V tomto případě snad ani netřeba nic dlouze popisovat – Bořiči mýtů si v Simpsonových jednoduše zahráli sami sebe, a to prosím pěkně včetně identického odění. Co ale taky parodovat na pořadu, který je zábavný sám o sobě!?

Homeland

Díl: Homerland

Mnoho novodobých seriálů se v Simpsonových dočkalo zmínky – citujme ilustrace zmiňující Perníkového tátu nebo celou znělku ve stylu Hry o trůny. Ale jenom špiónská lahůdka Homeland (česky Ve jménu vlasti) byla citována v celé jedné epizodě!

Simpsonovi běží každý všední den v 18.20 a o víkendech v 17.55 na Prima COOL. A to rovnou čtyři díly za sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný