21. ledna 2017 18:48

VIDEO: Tohle je 6 nejzábavnějších scének Itchyho a Scratchyho ze Simpsonových!

Jsou veselí, hraví a krvaví.

Ačkoliv zřejmě milujete Simpsonovy primárně kvůli, eh, Simpsonovým, správná scénka z Itchyho a Scratchyho nemůže nikdy přijít nevhod! Připomeňte si scény, kterými tohle duo způsobilo úsvit krvavých cartoonů.

Couch Gag

Díl: Na jedné lodi

Trvalo 26 řad, než násilnická dvojice prosákla do kultovního couch gagu, tedy do gaučového segmentu na konci úvodní znělky. Předloňská scéna má přitom veskrze optimistické ladění - Homer v ní zachrání Stratchyho před Itchym a rodina kocoura adoptuje - nakonec však Scratchy stejně pohostinnosti zneužije a Homer dovolí Itchymu dokončit, co kdysi začal...

První výskyt

Díl: Taková nenormální rodinka

Opomenout nemůžeme ani první výskyt dvojice hned z kraje 4. dílu 1. řady - alespoň v normálních Simpsonových, obě zvířata se totiž již předtím vyskytovala v inkubátoru nápadu jménem Show Tracy Ullmanové, odkud vzešli i sami Simpsonovi. Toliko čtrnáctisekundový segment přímo vychází z původního Toma a Jerryho, jenom s přidaným hypernásilím v podobě detonace bomby uvnitř Scratchyho tlamy - výsledkem je efektní skeleton, jímž Itchy roluje kocourovu hlavu.

Itchy & Scratchy vs. Hitler

Díl: Bartův trest

V Simpsonní realitě samozřejmě tenhle animák není nikterak nový - Itchy a Scratchy si to rozdávali již za druhé světové války! V rámci propagandy měli samozřejmě spadeno i na vůdce Třetí říše, jemuž dvojice společně usekla makovici - samozřejmě hned poté se přesto Itchy obrátil proti Scratchymu a v dekapitaci čile pokračoval.

To vyeskalovalo rychle

Díl: Nastrčená osoba

Jenom máloco ztělesňuje strach z pohyblivých schodů tak dobře, jako tahle momentka z obchoďáku. Itchy při ní přitluče nohy Scratchyho ke schodům a ve vrchní části schodů připraví naostřená ozubení, jež kocoura stáhnou z kůže. I když si ji pak vezme nazpět, díky tomu, že si ji jen přehodí kolem krku, ho pak venku ubijí aktivisté proti kožešinám. To máme hned několik ztělesněných fobií a společenských satir!

"Limonádu?"

Díl: Za všechno může televize

Poté, co se Maggie inspiruje v Itchym a Scratchym a majzne Homera po palici, rozjede kampaň proti televiznímu násilí. Výsledkem je famózně špatný, nudný díl Itchyho a Scratchyho, v němž ústřední dvojice toliko popíjí limonádu na verandě. Metaparodie funguje nikoliv kvůli tomu, co Itchy a Scratchy na obrazovce (ne)dělají, ale protože právě svým nicneděláním parodují tradiční pokrytecký "boj proti násilí v telce (videohrách, filmech atd.)".

Bez srdce se nedá žít

Díl: Svatého Valentýna

Ze všech dílů nejbestiálnější absurdní pointu má však valentýnský speciál, v němž myšák daruje Scratchymu jeho vlastní srdce. Vše vypadá v pořádku, Scratchy v poklidu odejde s vyrvaným srdcem domů, kde si hodí kopyta na stůl – leč najednou v novinách vidí ŠOKUJÍCÍ informaci, po níž je jeho osud zpečetěn! Zatímco většina dílů Itchyho a Scratchyho byla vtipná spíše tím, jak byla nevtipná, tento gag se tvůrcům upřímně povedl. A myslím to upřímně z celého svého srdce!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný