22. ledna 2016 16:15

6 největších flákačů z filmů a televize

Hrdinové, pro které je “zítra taky den”.

Mladí a neambiciózní – i tak by se mohli jmenovat seriál Misfits: Zmetci. Seroš o partičce nýmandů se superschopnostmi v sobě kombinuje to nejlepší ze suché britské komiky s moderními superhrdinskými trendy. A v pondělí od 22.00 si to na Prima COOL můžete připomenout s již pátou řadou! Návrat Misfits jsme oslavili výběrem několika podobně roztomilých flákačů ve filmu a televizi. Původně jsme jich chtěli do seznamu zařadit více, ale, však víte, ta lennost...

Dante a Randal (Clerks)

Hned první zmínka musí padnout na ústřední dvojku z komedie Clerks: Muži za pultem. Prvotina Kevina Smithe o tom, jak neuvěřitelně nudné jsou životy prodavačů, je totiž osmým divem světa – zábavným filmem, který vypovídá o totálně znuděných nýmandech! Dalo by se jistě argumentovat tím, že se Dante a Randal v obchodě nudí primárně kvůli časté absenci zákazníků, jejich nýmandství a místo působiště jsou však propojenými nádobami...

Jeff Spicoli (Zlaté časy na Ridgemont High)

Mezi študáky z teenagerských komedií to obvykle produktivitou práce zrovna nejiskří, surfař a hulič Jeff (Sean Penn) z náctileté klasiky Zlaté časy na Ridgemont High ovšem jede v pomalém pruhu obzvlášť loudavě. Za hlavního flákače je tu především pro svou nekonečnou letargičnost – kdo jiný je ostatně s to si objednat pizzu s donáškou až do své třídy! Přiznejte se, teď vás zamrzelo, že jste nikdy nepřišli na podobně vypečenou lenost!

Hank Moody (Californication)

Celá pointa seriálu Californication je postavená na tom, že byl Hank byl kdysi úspěšný spisovatel, avšak ve chvíli, kdy ho opustila jeho vyvolená femme fatale, s ní odešla i kreativita. Z existenční nudy a depky se tak Hank dostává díky večírkům, ženským a dalším drogám. Cyklus všeobecného nicnedělání nakonec však jenom prohlubuje jeho deprese a celý koloběh se tak opakuje od začátku. Jo, Hanku, kdybys víc poslouchal Svěráka, hned bys věděl, že když máš srdce zjihlé, máš dát cihlu k cihle!

Peter Gibbons (Office Space)

Většina filmových a seriálových flákačů se obejde bez práce. Dokonce i kluci z Clerks 99 % času z pracovní doby prostě jen postávají/polehávají u pultu. Ale Peter Gibson z Office Space (česky nešikovně přeloženo jako Maléry pana Šikuly) je něco víc – umí se totiž poflakovat v solidně placeném zaměstnání! Věčně ospalý Peterův obličej se v IT kanceláři vyskytuje od 9.05 do 5 odpoledne, i když dle vlastních slov denně pracuje asi jenom 15 minut. Maximálně. Jenže pak se s kolegy rozhodně zinscenovat odvážnou digitální loupež – a přesně v duchu celého filmu i tu zesloní! Vskutku skvělá pocta subžánru flákání!

Dude (Big Lebowski)

Ježíš všech ulejváků, superflákač Jeff "Dude" Lebowski, je v našem seznamu vlastně paradoxem. Ačkoliv ústřední plouživý frajer s tváří Jeffa Bridgese platí za ultimativního ulejváka, film samotný je plný zvratů a akce! Únos, záměna, gangsteři, střelba, je tu všecko, co dělá dobrý thriller! Tím spíše se ale Big Lebowski vylučuje oproti ostatním konkurentům, na vše z toho totiž tenhle kaňour reaguje s letargickou ospalostí. Ať už se ocitne v sebevíc život ohrožující situaci, Dude ji obvykle pozoruje skrze své mžourající oči. Tenhle chlap má prostě styl právě tím, že nemá vůbec žádný styl!

Nakolik se budou poflakovat i noví Misfits: Zmetci? To zjistěte už v pondělí ve 22.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný