13. září 2016 13:36

6 nejšílenějších spolužáků Barta a Lízy: Proč by měli dostat vlastní seriál?

Springfieldská základní, rodiště talentů!

Mezi nejlepší epizodní postavy Simpsonových jsou nejčastěji řazeni dospěláci, co se potkávají s Homerem anebo Marge. Springfield má však v zásobě i pořádnou pálku těch nejroztodivnějších dětiček navštěvujících místní základku – a šest z nich je tak zběsilých, že by si podle nás zasloužily vlastní hypotetický seriál!

Jessica Lovejoy

Dcera reverenda Lovejoye sice navenek působí nevinně, uvnitř je však doslova ďábelská. Je to právě tahle kombinace nevinnosti a bestiality, která z ní činí potenciální zlatý důl příběhů – i někoho, s kým se v pruderním Pruderákově, jako je Springfield, lze solidně asociovat! Ruku na srdce, většina příběhů by se v jejím hypotetickém pořadu musela točit kolem lhaní otci o natropené nepleše, což je vždycky dobrý námět na zápletku.

Allison Taylor

Allison je v podstatě úplně totéž jako Líza, mínus divné vlasy, plus dokonalost. Fakt. V ideálním, vysněném scénáři by Allison mohla Lízu přímo nahradit. Zatímco Líza se totiž jako slamák všech liberálních ctností od intelektualismu po veganství mnoha divákům už poněkud přejedla, s Allison by tvůrci měli šanci přijít s postavou podobnou, avšak více vzbuzující pozitivní emoce. Obě dvě přece hrají na saxofon! Prokrista, jaká je vlastně šance, že se někdy ve Springfieldu objeví podobná Líza Mk.II!?

Sherri and Terri

Muselo to být. Sherri and Terri jsou vedle Millhouse, Martina, Ralpha asi nejprominentnější dětské vedlejší postavy. Jenže zatímco je ten první častou prominentní postavou řady dílů a zbylí dva by generovali jenom nudné zápletky... sami tušíte, že příběh dvojčat přímo volá po zfilmování! Sherri a Terri nejdou pro urážku daleko a jsou to dosti ironická stvoření, jejich vlastní seriál by navíc mohl odpovědět na záludnou otázku, koho z jejich (pravděpodobně ujeté) rodiny napadlo, že dát dvojčatům stejné oblečení je dobrý nápad. Tohle je shakespearovská story o záměně, která by se psala sama!

Sophie Jensen

Sophie není zajímavou postavou seriálu, netočí se kolem ní zápletky, nemá příliš zajímavých charakterových prvků a – se přiznejte – vlastně ani nevíte, kdo to vlastně je! Jenže, chyba lávky! Sophie totiž byla do seriálu přidána po soutěži tvůrců seriálu a je postavená na skutečné Sophii E. Jensen z Utahu. Stačí tedy trocha postmoderních hrátek a kreslená Sophie by mohla vyprávět příběh dívky, která se z naší reality jednou zčista jasna ocitla v malovaném Springfieldu!

Üter Zörker

Výměnný student z Německa je americkou představou divného Evropana – tlustý až za ušima, s divným přízvukem, ale v jádru dobrosrdečný. Nepřipomíná vám to něčí jinou představu o lidech z kontinentu za Velkou louží? Üter není přespříliš vykreslený, ale očima "cizince v cizí zemi" by mohl na Springfield vrhnout novou porci humoru – tím spíše, že jeho rodiče jsou sice z Německa, Üter sám je však na výměnném pobytu už víc jak dvacet let!

Nelson Munz

Když se to vezme kolem a kolem, Nelson je asi jediná postava mezi dětmi, která se v Simpsonech dočkala jakého vývoje. Už dříve jsme na COOLu probrali, že Nelson je sice trochu parchant, ale zároveň k tomu má i důvod – jako takový Huckleberry Finn Springfieldu, uvnitř Nelsona se však ukrývá citlivá duše romantika. Zatímco Simpsonovi sami jsou až překvapivě typickou rodinou, Nelsonova dysfunkční domácnost by rozhodně stála za delší elaborování!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný