10. července 2017 16:25

6 nejoblíbenějších her z Teorie velkého třesku

Kdo si hraje, nezlobí.

Každý z fanoušků Teorie velkého třesku ví, že zdejší parta ráda ujede na kvalitní videohře. Které gamesy se však zapsaly divákům i postavám nejvíce do paměti? Vybrali jsme šest z nich.

06) The Rock Band

Když nemáte schopnosti, charisma, játra či talent na to hrát ve skutečné kapele, můžete sáhnout i po The Rock Band – párty hře pro Xbox 360, v níž spolu s ostatními kamarády můžete "hrát" na simulované hudební nástroje a kochat se/děsit se výsledkem!

05) Halo 3

Ach, staré díly, kdy bylo v kurzu ještě Halo 3 a Penny do kluků šila jako o život. Řada nešťastných příhod tehdy donutila plánovaný večer (noc) s team deathmatchem Halo 3 obohatit právě o ni – a k překvapení Sheldona však převáží její skill nad ostatními a Penny se stane hvězdou večera. Leonard jí navrhne, že by spolu občas mohli jít na nějaký oficiální turnaj. Penny však namísto toho navrhne, že by také "mohli mít život"...

04) Wii Fishing

Když se nad tím zamyslíte, videohry dovolují příběhům Teorie velkého třesku notně ušetřit za lokace natáčení. Za jiné konstelace hvězd by scéna rybaření mezi Leonardem a tatíkem Penny vyžadovala natáčení v exteriéru u vody – takto jim ovšem vystačí gauč, Wii a unikátní ovladače!

03) Red Dead Redemption

Kovbojka od Rockstaru, studia stojícího rovněž za Grand Theft Auto, se prominentně objevila v díle, kdy se Sheldy dostal do hádky s Amy a potřeboval si pročistit hlavu – sáhl proto po (simulované) procházce pustinou a pár rundách (digitálního) alkoholu...

02) Zork

Ovladače pro Wii a podobné srandy mohou působit poněkud... zbytečně, ale jejich význam nejlépe podtrhnul díl, v němž si Sheldon připomněl jednu ze svých oblíbených starých her. Zork, jeden z prototypů dnešních RPG her a adventur, se totiž ovládal s pomocí textových příkazů, což umělo být notně otravné!

01) Age of Conan

Zřejmě nejlegendárnější je však epizoda, v níž se Penny propadla do temnot online hráčství. Její vyvolenou onlinovkou, kvůli níž skoro zanevře na hygienu, etiku a lidstvo vůbec, je právě Age of Conan. Dá se přitom argumentovat, že za uplynulou dekádu neměla žádná jiná hra v ději Teorie velkého třesku větší význam a nepočastovala nás tak velkou mírou legendárních hlášek!

Teorie velkého třesku běží na Prima COOL od pondělí do čtvrteka ve 21.20!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný