5. prosince 2016 15:00

6 nejlepších seriálových Vánoc: Jak slaví Simpsonovi nebo Přátelé?

Vánoce jsou těžké všude.

Nejvíce nervózní období roku je tady! Emocemi nabité období Vánoc rezonuje nejen s vámi, ale i postavami slavných seriálů. Znáte ty nejlepší z chvil, kdy Přátelé a jim podobní svérázně slavili svátky klidu a míru?

1. Jak duch ukradl Vánoce (Akta X)

Vyšetřování domu, v němž na Vánoce straší, se v Aktech X samozřejmě vyvrbí do netradiční hororové pocty! Dům, v němž si dvojice duchů pohrává s nájemníky – a Mulder se Scullyovou jsou jejich poslední porcí – je díky přítomnosti hrátek s myslí parádně paranoidní. A to je rozhodně něco, co ve většině vánočních pořadů bohužel nenajdete!

2. Abedovy nezvladatelné Vánoce (Zpátky do školy)

Pokud vám seriál Community alias Zpátky do školy nepřišel dostatečně ujetý, jeho vánoční speciál je pro jistotu celý spáchán v animované formě! Nejde pouze o hračku v rukou scenáristů, vizuál je vlastně jenom ilustrací kolabujícího mentálního stavu jedné z postav – a odtud je už jenom kousek k filozofování nad smyslem Vánoc, magie a lhaní sobě samotnému!

3. Vánoční pásovec (Přátelé)

Nebyly by to Vánoce alespoň bez jednoho dílu Přátel. Ve Vánočním pásovci si Ross od svátků vezme dovolenou ve snaze naučit svého synka Bena něco o jejich společných židovských kořenech – přičemž přeskočení Vánoc je věru ideální způsob, jak vaše dítě donutit, aby vás z duše nenávidělo. Ross se naštěstí snaží najít cestu kolem dokola a vynalezne křížence – Vánočního pásovce!

4. Vánoce jsou jen jednou do roka (Mad Men)

Seriál, jenž v Česku nedávno vyšel jako Šílenci z Manhattanu, si k vánoční tématice vybral ideální čas – 4. řadu, kdy je hlavní frajer/parchant Don Draper po dlouhé době rozvedený a snaží se udržet fazónu dobrého šéfa a kreativní hlavy, ačkoliv je vidět, že uvnitř mu srdce krvácí a to na tváři je jenom grimasa mrtvé duše. Zkrátka Mad Meni ve své obvyklé formě!

5. Night of the Meek (Twilight Zone)

Starý povídkový kult Twilight Zone (něco jako u nás známější Krajní meze) ve svém ikonickém díle ukáže stereotyp opilého Santy (resp. chlápka v Santově kostýmu), jenž se rozhodne obléct do symbolu Vánoc, protože ho to dělá o fous šťastnějším. Když pak doma najde magický pytel s dokonalými dárky a jme se je rozdat, vše směřuje k dobrému konci. Jenže! Co asi tak udělá policie, když vidí opilého smraďocha, jak v noci vleče na zádech pytel plný drahých předmětů…

6. Vánoce u Simpsonových (Simpsonovi)

Možná jste to v průběhu sledování a repríz 189 milionů dílů Simpsonů již zapomněli, ale tenhle seriál na Vánoce přímo začíná! Ultimativní úvod do Springfieldu si pro vykreslení chudé středostavovské rodinky vybral Homerovu snahu přivydělat si jako Santa a ROZMNOŽIT výdělky hazardem (!), jenom aby vše dopadlo naprosto očekávaným způsobem. Konec dobrý, všechno dobré – alespoň poté, co ve finále epizody rodina adoptuje hafana Spasitele.

Simpsonovi na COOLu běží každý podvečer... a samozřejmě budou i o Vánocích!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný