21. ledna 2017 20:49

Tohle je 6 nejlepších parodií v Hvězdné bráně! Všimli jste si všech?

Narážky šly SG-1 vždy nejlépe!

Za dekádu ve vysílání se Hvězdná brána proslavila jako seriál, který si vždy umí udělat sám za sebe i svých filmových kolegů srandu. Nejméně šest dílů ilustruje momentky, kdy Hvězdná brána parodovala nejen slavné seriály, ale třeba i Smrtonosnou past!

Díl: Časová smyčka

Parodie: Na Hromnice o den více

Původní filmová verze Na Hromnice o den více s Billem Murraym stále platí za parádní filmovou klasiku, a tak není s podivem, že inspiruje i na poli relativně vážnějších děl. Jistě znáte Na hraně zítřka Toma Cruise, také Hvězdná brána však koncept opakující se časové smyčky využila v kultovní epizodě jménem, eh, Časová smyčka. Emzácké udělátko tu ovlivní SGC, Zemi i přilehlý flák galaxie a jediný, kdo s tím může něco udělat, je Jack a Teal'c – pokud se ovšem dříve z toho všeho nezCVOKNOU!

Díl: 200

Parodie: Farscape

Ani ne minutový klip plný hlavních postav nastrojených do bizarních kostýmů a předvádějících hysterické herectví musel být pro nezvané ve dvousté epizodě notně... nepochopitelný. Jednalo se přitom o skoro zcela autenticky přetočené postavy seriálu Farscape, v němž předtím vystupovali Claudia Black (Vala) a Ben Browder (Mitchell). Pro milovníky lehce ujeté sci-fi je Farscape absolutní povinností – tím spíše, že občas Hvězdná brána cituje více jeho momentek...

Díl: 200

Parodie: Star Trek

Velmi podobně na tom ve stejné epizodě byla i scéna narážející na původní Star Trek – a to včetně přehrávajícího doktora nebo snahy napravit problémy pomocí "obrácení polarity", věčného to všeléku napříč Star Treky. Scénka samozřejmě zdaleka není jediná narážka na Star Trek uvnitř realií Hvězdné brány, jenže nejpozději od 8. řady se díky lodím sama SG-1 tak trochu Star Trekem stala, díky čemuž některé ze starších vtípků a narážek poněkud ztrácejí na zábavě...

Díl: 2010

Parodie: V

Tohle je daleko záludnější podobnost! Stejně jako několik příkladů níže nejde doslova o parodii, tedy přímou podvratnou citaci nějakého díla, ale spíše o poctu klasice. Vlastně něco jako když Jack navrhoval, aby se Prometheus jmenoval Enterprise. Díl 2010 podobně na delší ploše rozkresluje utopickou budoucnost, v níž se Země dočkala kontaktu Aschenů. Ti konečně porazili Goa'uldy, postupem času se však ukázalo, že ani Achenové nejsou hodní ufouni – potají totiž způsobili neplodnost lidské rasy. Idea sympatických ufounů, z nichž se vyklubou totální zrůdy, je přitom nápadně podobná seriálu V, jenž se před pár lety dočkal i nového remaku.

Díl: Padouchové

Parodie: Smrtonosná past

Jenom málo aluzí na jiné filmy bylo tak čitelných jako díl 10. řady The Bad Guys. O to unikátnější tento přitom je, že si na paškál nebere jiné sci-fi, nýbrž klasiku Smrtonovsná past s Brucem Willisem. Jenom snad... reverzně. Když SG-1 omylem vstoupí do muzea na planetě, která nemá o existenci brány ponětí (za to si užívá teroristických útoků, takže SG-1 působí jako jenom další z nich), jeden ze strážných začne našim hrdinům zatápět podobně jako John McClane! Jeho charisma i schopnosti jsou však naštěstí podstatně nižší.

Díl: Seriál Červí díra

Parodie: Hvězdná brána

Pokud nějaký seriál začne střílet do vlastních řad, nemůže být špatný! Hned dvakrát si Hvězdná brána podobně vystřelila sama ze sebe – krom již zmíněného dvoustého dílu také skrze stou epizodu jménem Seriál Červí díra. Snad víte, že se v ní ukáže, že přímo ve světě SG-1 existuje televizní pořad nápadně připomínající dobrodružství SGC. Co následuje, je 42 minut metahumoru o tom, že natáčení sci-fi seriálu je drahá robota, v jejímž světě vládnou nad scenáristy především producenti požadující na plátně více prsatých ufounek. Ještě že šlo o fikci!

Hvězdná brána běží na COOLu každé všední odpoledne!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný