22. března 2017 12:18

6 nejlepších kaskadérských kousků z Top Gearu

Projížďky, u kterých krev tuhne v žilách!

Jak už je skoro tradicí, úterní večer na Prima COOL bude ve 20.15 patřit Top Gearu. Tentokrát vás svým šestým dílem poctí speciál Když se nedaří, který ukazuje, ehm, momenty, kdy se tvůrcům pořadu příliš nedařilo. Aby nebylo deprese tolik, vzpomněli jsme raději, kdy to klukům nejlépe pálilo – nejlépe od pneumatik. Připomeňte si strasti a slasti šesti nej kaskadérských kousků!

6) Přeplavání Lamanšského průlivu

Obojživelná výzva patří mezi nejklasičtější okamžiky Top Gearu, na poslední místo ji však katapultovala prostá skutečnost, že tu nedochází na tradiční nutnost každé kaskadéřiny – pomačkané plechy. Riziko tu přesto bylo nemalé, koupačka v rozbouřeném moři totiž nikdy není dobrý nápad. Tím méně v automobilu!

5) Automobilové šipky

Zato při střílení vozů na terč už bylo poničených aut řádově více, ačkoliv tentokrát nikomu nehrozil žádný úraz. Šipkautovaná je optimálním příkladem, pokud někomu chcete ukázat, proč Top Gear stojí za pozornost.

4) Volvo "přeskakující" karavany

Tenhle kousek známe z každé druhé americké show s monstertrucky. Nebyli by to však Britové, kdyby něco podobného nevyzkoušeli v poměrně ironičtějším settingu s Volvem a sérií karavanů. I když už se zdálo, že nikdo nepřijde k úrazu, na konci to alespoň schytá jeden z karavanů. Tomu se v hantýrce Top Gearu říká: dobrý den!

3) Závod s Eurofighterem

Ani v tomto netradičním zápolení nenajdeme velké riziko – a když už něčí, tak jedině pilotovo. Zatímco Hammond v tomto závodu musel ujet dvě míle v Bugatti Veyron horizontálně, posádka stíhačky se snažila totéž překonat ve vertikálním stoupání. Střet silných mašin spontánně vyvolával slinění v ústech, jak se sluší a patří na dobrý skeč Top Gearu.

2) Potápějící se auto

Naopak tohle je kousek hodný Bondovky! May za vás vyzkoušel, jak je to s otevíráním dveří auta, které se potápí pod vodu – a skoro se kvůli tomu i utopil. I když teoreticky mýtus praví, že stačí počkat, až se vyrovnají tlaky uvnitř a vně auta, v praxi byste zjevně potřebovali vlastní dýchací přístroj, jak Top Gear božansky ilustroval.

1) Destruction derby karavanů

Podobně jako u přeskakování karavanů není ani tenhle moment zase tolik originální, v Americe se závody karavanů pořádají relativně běžně. Vidět závodit přímo naše kluky s jejich originálními průpovídkami, zatímco z jejich vozidel postupně odpadávají nejrůznější flaksy, je však přece jenom větší potěcha než sledování anonymních řidičů. Tím spíše, že jenom oni se dovedou na uzavřené oválné trati ztratit!

Top Gear speciál: Když se nedaří (6) dorazí už v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný