9. ledna 2017 15:37

Optimus Prime vs. Batmobil: 6 nejlepších filmových aut, která si jen tak nekoupíte

Čím nejradši jezdí filmoví hrdinové?

V úterý ve 20.15 se na COOLu opět objeví James May a představí svůj další Top Gear speciál, tentokrát znovu zaměřený na "lidové auto". Krom něj bude díl řešit i takovou zajímavost, jako otázku, proč se neprotlačila auta na parní pohon! Vzpomněli jsme proto na "nejvystajlovanější" filmové vozy, u nichž je škoda, že je čas od času nepotkáme na silnici...

6. DeLorean DMC-12

Film: Návrat do budoucnosti

Model DeLorean DMC-12 je také znám pod názvem DeLorean – jde totiž o první a poslední káru své třídy, poněvadž výrobce zkrachoval do roku od uvedení vozu. Nevadí. DeLorean je přesto, či možná právě proto díky výskytu v sérii Návrat do budoucnosti jedním z nejznámějších fiktivních vozů světa, a to ačkoliv k základní výbavě bohužel nepatří levitace!

5. Optimus Prime

Film: Transformers

Autobotský vůdce je samozřejmě silničním vozidlem jenom ve svém jízdním režimu, co si však budeme namlouvat, fazóna kamionu pomalovaného hvězdami a pruhy mu sluší daleko víc než mluvící robot velký jako barák. I když robotí já možná láká více, autoboti v silničním režimu byli vždy tak nějak mobilnější hračkou...

4. Blesk McQueen

Film: Auta

Jasně, hlavním hrdinou tohohle bijáku je živé auto – uvnitř jeho trupu se neprojedete o nic víc, než se ve vás "projede" vetřelčí chestburster. Ačkoliv bychom však byli s to využít služeb Bleska McQueena leda tak jízdou na jeho kapotě, pro jednou mu to promineme. Tenhle borec ztělesnil v prvních Autech vše, co si se spalovacími motory spojujeme.

3. Spinner

Film: Blade Runner

Ačkoliv poletující káry z Blade Runnera neměly žádnou velkou roli a, popravdě, mnozí z vás si jich zřejmě ani moc nevšimli, Spinner má v našem srdci přesto své spalovací místo. Design vozu totiž navrhl Syd Mead a díky tomu Spinner ovlivnil třebas vzhled létajících aut v Pátém elementu nebo Mass Effectu. A to není špatný dopad od někoho, kdo se v Blade Runnerovi mihl ve dvou a půl scénách.

2. KITT

Seriál: Knight Rider

Jediný seriálový zářez v našem autoparku (ano, trochu podvádíme), objektivně vzato však zřejmě nejlepší kára ze všech. KITT disponuje udělátky, po kterých během naší silniční zkušenosti voláme dnes a denně – dá se s ním pokecat, umí sám řídit, je neprůstřelný, umí přeskakovat barikády. Zkrátka fičury, které se neztratí ani v realitě!

1. Batmobil

Film: Batmani

Přibližovadlo Netopýřího muže vzniklo v několika diametrálně odlišných exemplářích, odlišné přístupy však sdílejí jednu podstatnou věc – každý z nich je úplně boží! Ať už jde o goticky-fantaskní ladné tvary starých Batmanů, nový technicistní přístup Nolanova Batmana anebo cosi mezi u Batflecka, všechny Batmobily přímo vyzývají k tomu, abyste polaskali jejich karoserii a koukli se jim pořádně pod kapotu!

Top Gear speciál: James May a lidové autíčko II začíná na Primě COOL již v úterý ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný