13. února 2016 16:32

Ned Flanders vs. hipsteři: 6 nejdivnějších sousedů Simpsonových

Pamatujete si všechny?

Ačkoliv patří ulice Evergreen Terrace především našim starým známým Simpsonovým, za léta existence se v ní mihli i nejrůznější další ze zajímavých existencí. Celkově se Simpsonovi za svou éru dočkali šestera pamětihodných sousedů. Vzpomenete si, o které jde?

Ned Flanders

Nebudeme chodit kolem horké kaše – nejznámějším sousedem nemůže být nikdo jiný než starý dobrý Flanders. Homer se může Neda dobírat sebevíc, my však víme, že mu většina z vás fandí. Nedík je možná na první pohled suchar, vyrovnal se však s daleko větší nepřízní osudu než Houmík a naší žluté rodince mnohokrát pomohl – například když ve finanční tísni Simpsonových odkoupil jejich dům na adrese 742 a bydlení jim za dobré slovo pronajal!

Winfieldovi

Mnohem menší pozornost je však věnována sousedům na druhé straně od Neda. Nemovitost napravo od Simpsonových (budeme-li se odborně řídit půdorysem ulice) se později stala bydlištěm řady působivých epizodních postav, ze všeho nejdříve v ní však bydleli Winfieldovi, párek seniorů, který se kolem 2. řady před Homerem raději odstěhoval na Floridu.

Ruth a Laura Powersovi

Od 4. řady se nemovitosti zhostila svobodná matka Powersovic se svou drsnou dcerkou Laurou. Bartova lásku si tu pobyla tak akorát, aby mu mohla tradičně zlomit srdce a už se nikdy pořádně neobjevila. Ruth nakonec skončí ve vězení, stane se úspěšnou bodybuilderkou a vyhraje Miss mexické mafie. Gratulujeme.

"Walt Warren"

Kriminálníci se na adrese zjevně zabydleli, po Powersovic děvčatech totiž se totiž ve 21. řadě do nemovitosti přestěhoval sympatický mladý muž Walt Warren... z něhož se záhy nevyklubal nikdo jiný než Levák Bob! Jeho vražedný plán byl sice na konci epizody překažen, na jeho místo se ovšem přestěhoval Flandersův bratranec, což Homera notně popudilo...

Hipsteři

Naopak hipsterská rodina Terrence, Emily, T-Rex a Corduroy, která domek napravo přejala poté, Homerovi zprvu padla do oka! K jeho smůle se však s nimi pohádal Bart a celá aférka nakonec skončila invazí portlandských hipsterů do Springfieldu, než se tito zase vydali migrovat dále do jiné destinace. Tak tedy šťastnou cestu!

George Bush starší

Dřevěnou vilku naproti domu Simpsonových namísto toho obsadil George Bush starší, někdejší prezident Spojených států a kritik Simpsonových v animované i reálné podobě. I když se Bush objevil jenom v jediném díle, bývalý americký prezident není zrovna sousedem, kterým se může pochlubit většina z nás – tedy, pokud nejste Homer. Po Georgovi se totiž do vily přestěhoval další exprezident Gerald Ford. O sousedství naproti však krom oné jediné „prezidentské“ epizody nikdy víc nepadla zmínka, přičemž Ford je už 10 let po smrti. Něco s tím herdek udělejte, scenáristi!

Jací další sousedi se nachomýtnou v ulici? To zjišťujte v Simpsonových – každý všední den od 18.20 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný