23. května 2017 15:15

5 slavných herců v naprosto šílených rolích: Proč měl Johnny Depp na hlavě mrtvou vránu?

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva - upoutávka

Každý musí občas upustit páru.

Galská sága pokračuje v sobotu ve 20.00 na Prima COOL filmem Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva! Série o Asterixovi a Obelixovi je slavná svým obsazováním herců důstojných rolí - tentokrát třeba Catherine Deneuve, kdysi i Gérard Depardieu - do naprosto maniakálních poloh! Svět filmu je vůbec ale narvaný příklady snímků různé kvality, v nichž se ze sebe uznávaný herec či herečka dělají totální trdlo. Vybrali jsme pět z nich.

5) Osamělý jezdec

Herec: Johnny Depp

Možná si to málokdo pamatuje, ale kdysi před Piráty z Karibiku platil Johnny Depp za miláčka amerického malého a nezávislého filmu (což je odvětví furt větší, než český komerční film, ale nešť). Jasně, bizarní role a masky se s ním pojily už od počátku dráhy - vzpomeňte na Střihorukého Edwarda. Nejpozději v Osamělém jezdci však Depp jakožto Indián (!) s mrtvým ptákem na hlavě (!!) překročil pomyslnou hranici mezi metapitvořením a pitvořením. Pohled na něj přestal být zábavnou podívanou a změnil se v analog situace, když po letech potkáte svého kdysi krásného spolužáka, který to v uplynulé době začal trochu přehánět s pitím Okeny.

4) Catwoman

Herečka: Halle Berry

Čokoládová kráska Halle Berry se nikdy nebála ukázat před kamerou trochu masa, role svůdné superhrdinky by k ní tak patřila jako ulitá - tím spíše, že Halle něco podobného zvládla v sérii X-Men nebo bondovce Dnes neumírej. Jenže ani Ježíš by nebyl s to přivést mezi živé film, jehož zápletka pojednává o zombifikujícím krému proti vráskám a nejedná se pitom o čistokrevnou parodii. Samotná Halle jako ústřední postava si bijákem skoro pohřbila kariéru, zachránila ji snad jen skutečnost, že to jediné, co si nebozí diváci filmu pamatovali, byl její sexy kostým.

3) Aeon Flux

Herečka: Charlize Theron

Další ženská hrdinka nás už pěkných pár let přesvědčuje statusem akční ikony - ať už v Šíleném Maxovi: Zběsilé cestě či (dle trailerů) zajímavě působícím "ženském Bondovi" Atomic Blonde, Charlize se nebojí do toho praštit. Přitom však zároveň disponuje Oscarem za bestiální vražedkyni z filmu Zrůda. O to komičtější je její výskyt ve sci-fi Aeon Flux, která disponuje teroristicky špatnými akčními scénami, zápletkou i postavami. Charlize zachraňuje jenom skutečnost, že za roli dostala sympatických deset míčů a neztrácí čas s přehršle oblékáním.

2) Ghost Rider

Herec: Nicolas Cage

Uznáváme - je poněkud diskutabilní, zdali lze Nicolase Cage označit pojmem "dobrý herec". Jeho příklad je však trochu podobný tomu Deppovu. Ať už v Leaving Las Vegas, Potížích s Arizonou či Adaptaci Nick prokázal, že není jenom herec akčních rolí. Rozdíl oproti Deppovi je možná jenom ten, že Cage... zešílel trochu dříve a o něco intenzivněji, a tak jsme na jeho zlatou éru už zapomněli. Pokud bude nějaký film držet status záležitosti, která nám rozevřela oči, půjde však bezpochyby o Ghost Ridera. Snímek, ve kterém Cage hraje superhrdinu s hořící hlavou, který ve volném čase civí na dokumenty o opicích a miluje lentilky, totiž museli skutečně natočit v pekle.

1) Bojiště Země: Sága roku 3000

Herec: Forest Whitaker

Vidíte ten skelný pohled? Tu ztělesněnou úzkost? Vidinu kolabující kariéry a zničené pověsti? Seznamte se, tohle je Forest Whitaker na place Bojiště Země. Jeden z nejhorších sci-fi filmů historie do sebe jako černá díra vcucnul i jednoho z nejlepších amerických herců své generace, držitele ceny MFF z Cannes či nominace na Zlatý globus za role saxofonisty Charlieho Parkera, popřípadě umírajícího vojáka v Hře na pláč. Forest však zjevně toužil po skutečném prožití emoce zmaru, a tak přijal návrh hrát zarostlého třímetrového ufouna v scientologickém megaopusu, který je dodnes terčem vtipů.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva vyrazí proti Římanům v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný