8. září 2016 17:14

5 postapokalyptických seriálů, které musíte vidět

Poslední loď II (10) - upoutávka

Světy po konci světa tak, jak je běžně neznáte.

Schyluje se ke konci první půlky 2. řady Poslední lodi – náš přežívající křižník se ocitá u New Orleans a vře to jak na jeho palubě, tak i mimo ni. Netradiční vyvedení postapokalyptického příběhu – na hony vzdálené od klasik, jako je Šílený Max nebo Živí mrtví – pokračuje opět ve středu večer ve 20.15. Ještě předtím si však zavzpomínáme na hrst seriálů, které se rovněž pokusily o svěží náhled na svět po konci světa.

Battlestar Galactica

Prohráli bitvu i válku, tím však Battlestar Galactica jenom začíná. Cílem tohohle seriálu není to vesmírným robotům vrátit, ale najít nové útočiště – bájnou Zemi. Než se tak stane, uplynou čtyři řady a ukáže se, že hlavní postavy vlastně založí lidskou civilizaci. Celá BSG se totiž odehrávala desetitisíce let před vznikem lidstva. Jeden konec světa navazoval na počátek druhého.

Defiance

Tak trochu křížencem Dne nezávislosti a Avatara je tři řady trvající sci-fi Defiance. Poté, co k Zemi přiletí mimozemští uprchlíci (!) a dojde na vzájemnou válku i teraformaci většiny povrchu planety, se musí další generace učit žít v mnohem komplikovanějším, odlišném světě. Krom ufounů se k nepoznání proměnila i krajina a města. Defiance je díky tomu netradičním křížencem sci-fi, fantasy a westernu.

Hranice nemožného

Dostáváme se do hájemství spoilerů, nedá se však jinak. Od Hranice nemožného totiž v 1. řadě asi jenom málokdo čeká příchod postapokalyptických kulis. Koneckonců, v Aktech X jsme se mimozemské invaze taky nikdy nedočkali. Právě invaze Pozorovatelů a následný svět pod jejich okupací se však přesto naplní v 5. řadě seriálu. A je to tak bizarní jako i zbytek celé Hranice nemožného.

Městečko Pines

Podobně nečekané jsou i kulisy seriálu Městečko Pines (Wayward Pines). Tajný agent v něm vyšetřuje tajemné městečko, kde se ztratila dvojice jeho kolegů. Prožije nehodu, probudí se v titulní osadě a zjistí, že odtud není úniku. Teprve později (bacha, spoilery) se ukáže, že celé městečko se nachází daleko v budoucnosti a bylo založené jako pojistka před vyhynutím lidské rasy. Většina obyvatel o této skutečnosti neví, jenom děti jsou jí indoktrinovány, protože právě ony zabydlí nový, nebezpečný svět za zdmi městečka.

Revoluce

Spíše minulost než budoucnost připomíná i realita Revoluce, v níž zničeho nic přestane fungovat elektřina. Jakože celý fyzikální koncept elektřiny, respektive jí poháněné technologie, nikoliv jen že by se rozbily elektrárny. Země je tak mnohem zelenější, než je průměrný znalec Šíleného Maxe zvyklý, a většina armád používá kvéry jako z 18. století, protože moderní pušky jsou jednoduše příliš sofistikované na údržbu. Nápadité, jak se sluší a patří!

Poslední loď razí na svou další misi ve středu od 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný