13. prosince 2016 15:24

Tohle je 5 nejlepších simpsonovských videoher! Hráli jste je všechny?

Springfieldy z jedniček a nul.

Za skoro třicetiletou historii žluté rodinky se Simpsonovi stali předlohou pro solidní plejádu počítačových her. Jenom některé z nich však stojí za detailnější pozornost a pouze pár je skutečně výjimečných. Kdo nemá Simpsonových dost, může zkusit jeden z několika videoherních výletů do Springfieldu.

5) Simpsons: Tapped Out (2012)

Možná že si ještě pamatujete na jistou městskou hru CityVille, jež byla nebývale populární (a nenáviděná) na Facebooku pár let nazpět. Simpsons: Tapped Out je naprosto identickým konceptem s jediným rozdílem navíc – namísto anonymní vesnice najednou budujete Springfield se všemi jeho ikonickými stavbami! Znalost reálií a touha vytvořit pískoviště pro své vlastní hypotetické příběhy je přesně tím, co pozvedává nemastnou neslanou hru z bahna nudy a činí ze Tapped Out jednu z nejoblíbenější simpsonovských her vůbec.

4) Simpsons Road Rage (2001)

Jak indikuje název, Road Rage je závodní hra, a aby to nebylo tak snadné, jde o totální kopii série Crazy Taxi. To znamená, že je vaším úkolem sbírat pasažéry a co nejrychleji je dopravovat do jejich cílové destinace. Road Rage je však krom solidní hratelnosti (když krást, tak od nejlepších) a totálního bizarního příběhu (Burns udělal jedinou logickou věc, když skoupil springfieldskou MHD a vytvořil z ní radioaktivní autobusy...) milovaný pro svou totálně nadsazenou atmosféru a především jednu z prvních možností se virtuálně projet po Springfieldu.

3) Simpsons Game (2007)

Série nepříliš originálně pojmenovaných her pokračuje Simpsons Game, jež hráčům nabízí hratelnost akční hopsačky, a story, jež byla skoro předlohou pro film Simpsonových! Žlutá rodina totiž v Simpsons Game v metazvratu zjistí, že jsou uvnitř videohry a dostali do vínku superschopnosti, přičemž ultimativním cílem je porazit Willa Wrighta (tvůrce The Sims) a Matta Groeninga (tvůrce Simpsonů)! Takhle to vypadá, když Simpsonovi opisují od (komiksového) Deadpoola!

2) Simpsons Arcade Game (1991)

Předposlední hrou od pomyslného trůnu je i titul z období, kdy většina z nás tahala kačera po dvoře, popřípadě se teprve připravovala na start své existence. Arkádová čili automatová verze Simpsonů má však vzdor čtvrtstoletí od svého vzniku stále vynikající pověst. Nebudeme si nic nalhávat – největší podíl na tom má nostalgie. Arkádová hra od Konami byla totiž zasazena do story, v níž byla Marge unesena a celá rodinka má za úkol ji osvobodit. Doslova vrchol kreativity!

1) Simpsons Hit & Run (2003)

Tak trochu kopie Grand Theft Auto v simpsonovské realitě nese jméno Hit & Run a vyšla v roce 2003. Příběh je tentokrát řádně enigmatický – mimozemské bestie naplánovaly převzetí Springfieldu a jedině baterie postav v čele s Homerem, Lízou, Bartem, Marge a Apuem je může zastavit. Díky otevřenému stylu hraní dovolujícímu si pořádně prošmejdit všechny známé lokace Hit & Run dodnes zůstává nejlepší simpsonovskou hrou vůbec.

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný