8. září 2016 16:45

5 nejlepších pokračování zrušených seriálů. Jak se jim podařil comeback?

Akta X: Chci uvěřit - upoutávka

I zázraky se občas dějí

Televizní svět je nemilosrdný – jakmile je seroš jednou zrušen, skoro nikdy se už nedočká obnovení. Čas od času se však zázraky přesto dějí – dokazuje to i sobotní film Akta X: Chci uvěřit, jenž na COOLu startuje ve 22.15. Mulder a Scullyová však nejsou jediní, kteří přežili "zrušení" svého seriálu. Vzpomněli jsme na několik dalších.

Akta X

Nikoliv jednou, ale hned dvakrát se vrátili naši milovaní, pomatení agenti FBI. Nejprve tomu bylo právě ve filmu Chci uvěřit z roku 2008, který se překvapivě nesl v duchu separátní zápletky oddělené od story o mimozemské invazi. Byl to zkrátka dobrý, samostatný díl Akt X, jenom natáhnutý na celovečerní formát. Jenže Akta X nikdy nespí, a tak se Chris Carter vloni rozhodl celý seriál oživit skrze minisérii alias krátkou 10. řadu, jež vyšla letos v zimě. Vrátili se v ní oba hlavní agenti i ústřední mytologická zápletka plná ufounů a iluminátů, a navrch se spekuluje, že by se seriál mohl dočkat i 11. řady!

Firefly

Naopak partička ze seriálu Firefly zůstává trestuhodně uvězněna v kosmu. Jednou jedinkrát si fanoušci vymodlili pokračování v podobě filmu Serenity, jenž přišel v roce 2005. Víc sice asi natočení filmu napomohly dobré prodeje DVD, ale nač si kazit radost. Bohužel, špatné tržby filmu zazdily jakékoliv plány na další pokračování seriálu a na Firefly/Serenity už přes deset let sedá prach. Snad nyní po zrušení Castlea na zabití bude mít štáb čas – jenže po kontroverzním zakončení Serenity, v němž zemře hned několik hlavních postav a zároveň se rozuzlí ústřední konflikt s Aliancí, těžko říct, o čem by vlastně pokračování mělo být.

Hrdinové

V posledním roce nečekaně obživli i Hrdinové, kteří byli zrušeni po otřesné 3. a 4. řadě v roce 2010. Jejich pokračování bylo pozoruhodné hned z několika důvodů. Nevyprávělo totiž story navazující na 4. řadu, ale na hypotetickou 8. řadu – navazujíc na příběh tak, jak by pokračoval, kdyby na zrušení nedošlo. Vrátili se jak přeživší postavy (ty, které nezemřely mezi neexistujícími díly), tak i tvůrce Tim Kring. Pro své zjevně přeházené pokračování dostal seriál jiné jméno Hrdinové: Znovuzrození, navázal na šílenství předešlé zápletky a byl po zásluze zrušen po odvysílání pěkných 13 dílů.

Zpátky do školy (Community)

Věru kuriózní historii rušení a obnovování má seriál Community, u nás také známý jako Zpátky do školy. Po úvodním nevelkém přijetí si totiž metahumor Community vysloužil kultovní status, často se satiricky vtipkovalo o tom, že bude seriál kvůli svému netradičnímu pojetí brzy zrušen. Přesněji řečeno, ujala se poněkud naivní říkanka fanoušků „šest řad a film“. Na zrušení vskutku došlo v roce 2004, avšak pouze po páté řadě seriálu! Seriál byl nakonec o dva měsíce později obnoven skrze nový kontakt Yahoo – a Community se tak dočkala vytoužené 6. řady! Závěrečný film je však stále v nedohlednu…

Jericho

Fanoušci měli kritické slovo i v případě kultu jménem Jericho. Tohle pomaloučké drama odehrávající se v Americe postižené jaderným útokem – respektive JENOM A POUZE v generickém městečku kdesi v pustině Ameriky postižené jaderným útokem – sice nenasytilo diváky toužicí po Šíleném Maxovi v TV provedení, podobně jako Živí mrtví (s podobně nudnou 1. řadou) si však nakonec přesto našlo publikum. Jenom aby bylo hned na to zrušeno! Stanice CBS však pro jednou vyslechla křik fanoušků po zakončení a v roce 2008 tak k šoku všech došlo na obnovení seriálu na sedm dalších epizod. Jericho však následně skončilo otevřeně a pokračování si musejí fanoušci hledat v komiksech.

Sci-fi Akta X: Chci uvěřit začíná už v sobotu ve 22.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný