13. června 2017 12:24

5 nejlepších odkazů na Star Wars, Star Trek a Pána prstenů v Hvězdné bráně. Všimli jste si všech?

Narážky, co zahřály u srdce.

Hvězdná brána se nikdy neštítila citovat jiné scifárny i nescifárny. I mezi narážkami je však k vidění elita, která by zasloužila tesat do kamene. Vypíchli jsme patero hlášek odkazujících na jiné slavné ságy, kterými nás SG-1 potěšila nejvíce!

05) Hans Olo

Tuhle referenci milujeme ze dvou důvodů – zaprvé už po ní na původní Hanovo jméno nemůžeme nahlížet tak jako kdysi, a zadruhé jenom máloco ztělesňuje období od 8. řady Hvězdné brány tak dobře jako přirovnání ke Star Wars. Pomineme-li, že tu SG-1 pomalu tráví více času na kosmických lodích namísto cestování bránou, tu hergot dochází i de facto na válku někoho, jako jsou Sithové s někým, jako jsou Jediové...

04) Anubis, fanoušek Hvězdných válek

Některé narážky na Star Wars se samozřejmě objevovaly již dříve – třeba na konci 6. řady, kdy Anubis vyhodil do luftu Abydos. Nejenže jsou elementy zápletky o ničiteli planet podobné. Také samotný interiér Anubisovy pekelné zbraně připomíná vzhled vnitřku Hvězdy smrti. Navíc, pamatujete si, jak se mašina na počátku 7. řady SG-1 vlastně sabotuje? Ano, skrze odvážný útok stíhačky...

03) Dvojčata bez bradek

Vedle Star Wars samozřejmě hodně letí i narážky na Star Trek. Když je SG-1 skoro nahrazena dvojčaty z alternativní reality, náš Mitchell jim po odhalení celého komplotu položí otázku, o co jim jde – a neopomene dodat, že nemůžou být zlí, protože nemají bradky. Jde o referenci na výskyt zlé posádky prapůvodní Enterprise z alternativní reality, v níž měl Spock skutečně démonickou bradku!

02) Gondor volá o pomoc

V tomhle případě jde sice o příklad ze Stargate Atlantis, ale z dílu, který se protíná s původní Hvězdnou bránou. Doktor Lee tu přijde na způsob, jak kontaktovat Atlantis bez vytočení hvězdné brány s pomocí depeše předávané různými bránami mezi oběma galaxiemi – když mu jako tradičně nikdo nerozumí, vše vysvětlí s pomocí zapalování "majáků" Gondoru!

01) Prometheus jako Enterprise

Byli jsme jenom krůček od toho, aby se první lidská loď ve Hvězdné bráně jmenovala Enterprise! Co k tomu bylo potřeba? Jenom schválení názvu letectvem – a samozřejmě také zaručení, aby držitel práv ke Star Treku nežaloval kanál Syfy, držitele práv k Hvězdné bráně. Holt občas i narážky narážejí na limity reality.

Hvězdná brána běží na Prima COOL každý všední den odpoledne.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný