23. března 2017 16:41

5 nejlepších dílů Simpsonových, které si zaslouží pokračování

Od Franka Scorpia po prezidenta Bushe.

S aprílovými narozeninami Prima COOL se blíží premiérové díly Simpsonových. Ještě než na ně dojde, jsme však popřemýšleli, jaké díly Simpsonových by si v budoucnu zasloužily své pokračování – přece jenom se potichoučku polehoučku špitá, že by se Simpsonovi mohli někde kolem 30. řady dočkat konce či alespoň sáhodlouhé pauzy. Byla by škoda se nedočkat sequelů dílů, které nám udělaly takovou radost.

05) Dva zlí sousedé

Epizodu Dva zlí sousedé si můžete pamatovat pro její ne-zcela-láskyplné vykreslení George Bushe staršího – americká politika je ale darem, který nepřestává dávat. Pokračování Dvou zlých sousedů by tak klidně mohlo (mělo!) přijít s každou novou hlavou pomazanou, jež usedla v Bílém domě. Clinton, Bush Mk. II, Obama a nyní Trump by se mohli nakrásně otočit ve Springfieldu (klidně až po konci jejich období, stejně jako Bush starší), prohodilo by se pár vtipů, Homer by jim občas napálil a fanoušci by se tak v důsledku na každé další volby možná i víc těšili – znamenalo by to totiž záruku speciálního prezidentského dílu!

04) Homerova fobie

Zatímco do bývalých prezidentů by si obvykle rád kopnul kdekdo, u Homerovy fobie by pokračování bylo o něco větším oříškem. Proč vlastně nad sequelem uvažovat? Zeptám se jinak – kdy naposledy vyšel v Simpsonových díl, který by nějak aktuálně reagoval na celospolečenské otázky? Taky si moc nepamatujete, co? Homerova fobie však byla jiná, nebála se bácnout do tématu, o němž někteří neradi mluvili, a to i za cenu, že by pár diváků Simpsonovy mohlo přestat sledovat! Koneckonců, ani Homerova fobie se původně nedostala přes cenzory Foxu. Duchovní pokračování téhle epizody by však ve stejném duchu mohlo dále řešit homosexualitu nebo rovnou transgender. Jsme si jistí, že by se to u spousty diváků setkalo se stejně pozitivním ohlasem jako tehdá v 90. letech!

03) Nebárt se budoucnosti

A když už jsme v lehce kontroverzních vodách, doba podobně přímo volá po prequelu k Nebárt se budoucnosti, tedy onom futuristickém díle, v němž mimo jiné Líza převezme prezidentování po Donaldu Trumpovi. 17 let starý vtip se letos stal realitou, a jelikož víme, že tvůrci Simpsonů Donniemu zrovna nefandili, návrat do téhle alternativní budoucnosti by možná stál za hřích. Nakonec, South Park dokazuje, že politicky vyhrocené díly nemusejí nutně platit za projekt stojící jenom na jedné nebo druhé straně názorového spektra – úplně stačí, když se pourážejí úplně všichni! Možná by výsledkem byli o trochu drsnější Simpsonovi než dnes, nebylo by to ovšem poprvé, co se žlutá rodinka trochu změní.

02) Bart versus Austrálie

Po SERIÓZNÍM bloku zakončíme téma u dvou dílů, které měly vyloženě (po)otevřený konec. Jedním z nich je dodnes nevyřešený případ Barta stojícího proti Austrálii. Mezinárodní incident skoro-zakončený kopancem je úplně přesný opakem nápadů výše – je tak z prstu vycucaný, že snad ani nemůže nikoho na světě popudit. Pokud by se tvůrci Simpsonových rozhodli jít cestou klidu a pohody, navázání na Bart vs. Australia by bylo optimální volbou. Rodina může klidně znovu (omylem a Homerovou vinou!) přicestovat do Austrálie, anebo naopak Austrálie přicestuje za ní. Či dojde na jinou možnou variaci.

01) Dvojí stěhování

Hank Scorpion platí vzdor svému jednodílovému výskytu za jednu z nejpopulárnějších postav Simpsonových, alespoň podíváme-li se na počet jeho využití v memech. Co se tak podívat, jak to s ním dopadlo? Co jeho plán na přeorání východního pobřeží? Bondovky (a parodie na ně!) jsou stále populárním matrošem, dnes možná víc než v době vydání Dvojího stěhování. Využijte toho, Matte Groeningu a spol.!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po poledni a v podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný