3. června 2016 16:23

5 nejepičtějších spojení záporáků s klaďasy proti ještě horším záporákům

Nepřítel mého nepřítele... a tak dále.

Pondělní Grimm se bude nést v duchu nepříjemných spojenectví. Nick totiž bude na COOLu ve 20.15 hledat kamarády mezi wesenskou elitou. A můžeme-li soudit z jiných podobných epizod v nejlepších sci-fi a fantasy seriálech, půjde pěkně do tuhého! Anebo do vtipného. Ostatně vzpomeňte sami, když se o totéž snažili ve Hvězdné bráně, ve Star Treku anebo třeba v Hrdinech.

Baal + SG-1

Znáte z: Hvězdná brána

V SGC se samozřejmě spojoval kdekdo s kdekým, alespoň co do mezirasových aliancí vůči silnějším nepřátelům. Zřejmě nejlepší momentky však vytanuly z kooperace SG-1 a Baalem. Charismatických goa’uldský zlosyn se s nimi několikrát spojil proti Anubisovi i Replikátorům (hlavně v dvojdílu Poslední boj!), vzájemné slovní kopance a jiné kombaty s Jackem O’Neillem však rozhodně stály za smlouvu s ďáblem. Baal navíc vždy uměl SG-1 promptně za dobrý skutek bodnout do zad – zkrátka záporák, taky rád!

USS Voyager + Borgové

Znáte z: Star Trek Voyager

Nemlich stejně na tom však o pár let dříve (nebo vlastně později?) byla zatoulaná posádka hvězdné lodi Voyager. Když se z tekutého vesmíru vyloupla invaze druhu 8472 (dodnes si to číslo pamatujeme z hlavy...), musel se Voyager spojit se samotnými Borgy, aby jejich postup zastavil. Jenže se brzy ukázalo, že emzáci z 8472 jsou v tom tak trochu nevinně, poněvadž je Borgové napadli jako první. A pak, babo raď, s kým jít proti komu!

Serenity + Saffron

Znáte z: Firefly

Spojení proti arcizlu nemusí nutně znamenat boj za přežití galaxie. Parádně to ukázal díl seriálu Firefly, když se posádka hlavní pašerácké lodi musela (resp. ze zištných důvodů rozhodla) spojit s někdejší nemesis Saffron – tedy postavou, která je v jednom z předešlých dílů skoro stála život. To celé se záměrem pořádně si namastit kapsu loupeží od někoho ještě horšího. I zde samozřejmě došlo na několikanásobné morální výkruty a plánování zrady – jenže tentokrát v tom posádka Serenity přelstila i samotnou mistryni!

Koloniálové + hodní Cyloni

Znáte z: Battlestar Galactica

Po třech řadách, kdy posádka Battlestar Galacticy nenáviděla Cylony do morku kostí, byl závěr seriálu dojemně mírumilovný. Skoro vyhubená lidská rasa se spolu se skoro vyhubenými “hodnými Cylony” spojila proti genocidnímu maniakovi vedoucímu zlé Cylony. Pro všechny postavy široko daleko to bylo notně netradiční a překvapivé. I takové jsou občas scenáristické cestičky vedoucí vstříc nečekanému konci...

HRG + Sylar

Znáte z: Hrdinové

Na seriál, který dělal ze Sylara totální arcizlo v průběhu první řady, to skoro vypadalo, že ze sériového vraha se superschopnostmi nakonec bude klaďas! Stalo se tak alespoň ve 3. řadě, kdy si Sylara vzal na paškál Noah Bennet alias HRG a udělal z něj svého parťáka, to celé s cílem pochytat uniklé padouchy. Chvíli to skoro klapalo… jenže Sylarovo hobby v konzumaci mozků nakonec přesto převážilo a vše se vrátilo do starých kolejí.

Premiérový Grimm začíná již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný