3. července 2017 15:39

5 nejdrsnějších vtipů ze Simpsonových: Která postava má spát s rybami?

Zamrazí vás i bránice.

Většina z nás zná Simpsonovy jako primárně komediální seroš, v němž se čas od času objeví hlubší satira. Proto jsou tak překvapivé momenty, kdy Simpsonovi udělají nefalšovaný černý humor tak krutého kalibru, že i supermasivní černá díra v jádru galaxie může žluté rodince její odstín nakrátko závidět. Vzpomněli jsme na patero podobných chvilek.

05) Troy McClure depresivně souloží s rybami

Není mnoho způsobů, jak to říct kulantněji – všechny ostatně už vyčerpali Simpsonovi, když ve svém díle parodujícím sexuální skandály 90. let slovy "Troy spí s rybami" mnohonásobněkrát implikovali, že má nejslavnější herec Springfieldu úchylku na ryby. Tvůrci Simpsonů zřejmě absurdní preferenci zmínili, protože se domnívali, že podobně šílená -filie bude pro diváky doslova neuvěřitelná, což podpoří humor. Problém je v tom, že všechno to chození kolem horké kaše – třeba Troyovo přiznání, že kdyby byl (v 90. letech!) gay, ve srovnání s jeho pravou deviací by to nebyl problém – vyvolává ve spojení s rybami doslova hororové myšlenky a obrázky, za které by se nestyděly nejslavnější R-kové bijáky...

04) "Přestaň, vždyť už je mrtvý!"

Když se Homer jme zaskočit za Krustyho, vypadá to jako příprava pro tradiční humor kolem dvojníků. Jenže scéna, kdy má na pobočce Krusty Burgeru chytit domnělého zloděje (ve skutečnosti herce v předpřipravené scénce), načež jeho hlavou začne agresivně mlátit o cestu, působí jako z docela jiného žánru. Výsledkem je navíc tradičně hororově ZDĚŠENÝ pohled civějících dětí, doplněný o hlášku, která by se neztratila v žádném brutálním filmu – "Přestaň, vždyť už je mrtvý!"

03) Burns způsobuje dětem nemoc z ozáření

Hej, pamatujete si na sympatický díl Marge versus jednokolejka? V jeho úvodní scéně se Smithers a Burns zbavují RADIOAKTIVNÍHO ODPADU a řeší, jestli ho (opět) vyloží na dětském hřišti, přičemž Burns sám (atypicky se účastnící manuální práce, což naznačuje, že ví, že činí zločin) odpoví, že raději ne, protože všechny ty holohlavé děti vzbuzují otázky! Kdyby byl tenhle vtip ještě o trochu černější, mohl by hrát v NBA!

02) Frank Grimes...

Pokud mají Simpsonovi k nějakému žánru z hraného filmu blízko, pak je to groteska. Springfielďané přežijí skoro každý vazolam a problém, a většinou pouze smrt dabéra znamená odchod nějaké množiny postav. Jedinou výjimkou, kdy se tak nestalo, byl Frank Grimes, Homerova nemesis, která poukázala, jak absurdně nepravděpodobně bohatě si Homer, totální loser, vlastně žije – a byl za to po uchopení vysokého napětí také náležitě potrestán. Neříkáme, že jsme se nebavili! Ale v kategorii černých vtipů to byl okamžik velmi vysoko na stupnici tmavosti.

01) Homer přesvědčí Flanderse, že jeho rodina je po smrti

Pokud vás sociálka zrovna neodebrala rodičům (a mnohdy ani to není důvod), nejspíše máte do nějaké velké míry rádi alespoň část své rodiny. Jistě, rodinu si člověk nevybírá, právě proto jde však většinou o pevný bod v našich životech. Když tak Homer ukradne policejní pásku využívanou k ohraničení místa činu a oblepí jí Flandersův dům, načež se Flanders samozřejmě domnívá, že se jeho rodině něco stalo, výsledek je stejným způsobem zábavný, jako je i psychopaticky děsivý.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný