19. února 2016 14:18

5 nejdivnějších příběhů se Simpsonovými, které napsali fanoušci

Zápletky, které by se do televize nikdy nepropasírovaly.

Scenáristé Simpsonových nemají snadnou práci – vedle nutnosti přijít se svěžími příběhy musejí dodržovat i psaná a nepsaná pravidla dobrých mravů a televizních ratingů. Jinak by jejich výplody nikdy nikdo neuveřejnil. Fanoušky však, na druhou stranu, něco takového při psaní povídek ze světa Simpsonových vůbec netíží. Mohou si tak dovolit přijít se zápletkami, které jsou diametrálně odlišné od čehokoholiv, co si může dovolit pustit televize. Vybrali jsme několik z nejbizarnějších příkladů z mnoha anglicky psaných textů.

Bart Simpson, Attorney At Law

Povídek odehrávajících se v budoucnosti existuje celá řada, od futuramovského přenesení Simpsonů do 6. milénia po absurdní příběh, v němž je Maggie 12 let… a přesto pořád neumí mluvit! Ve většině verzí je Bart totálním pobudou, jakým by bez Marge byl beztak i Homer. Bart, Simpson Attorney At Law však staví na jiném předpokladu. V této vizi z uličníka vyroste úspěšný springfieldský právník, který má vše, na co si vzpomene. Pak ale do jeho kariéry vstoupí ženy jeho minulosti.

The Thompsons

Na vcelku laskavé a příjemně autentické notě se nese povídka The Thompsons. V té se Bart, Líza a Magie narodí docela jiným rodičům, Thompsonovým. Vychovává je tak šikanátorská matka a worhokolický otec, kteří se navíc neustále hádají. Osud si k nim však cestu najde – po přestěhování Thompsonových do Springfieldu totiž ve škole narazí na Homera a Marge. Homer se přitom živí jako školník, Marge zase jako učitelka.

The Way We Shouldn't Be

Jiný přístup zvolil autor Narfy, který rozebral, jak by to vypadalo, kdyby Marge na maturitním plese místo s Homerem skončila s Artie Ziffem. Jak by to dopadlo s takovým pobudou, jakým byl už tehdy Homer? Vedl by každý z nich lepší, šťastnější život? Jaká dobrodružství by prožívali? Právě to řešila povídka The Way We Shouldn't Be.

Love Thy Neighbor

Další díl od autora Narfyho a opět veskrze „veselé“ téma. Tentokrát vychází příběh z premisy, že Homer zemře na rakovinu. Vdovská matka Marge není sto udržet rodinu na veselé notě, samotné jí navíc chybí pevné mužské objetí. Naštěstí je tu soused Ned Flanders, který je sám vdovec! Časté návštěvy jednoho u druhého ústí do předpokladu Barta a Lízy, že právě Ned bude jejich náhradním otcem, tím ale příběh teprve začíná…

Dead Bart

Udělat ze Simpsonových horor není nijak nový nápad – sám seriál tak činí minimálně jednou za řadu skrze čarodějnický díl. Povídka Dead Bart je však svého druhu unikát. Nejde totiž jen o fiktivní příběh, naopak se snaží působit dojmem autentické městské legendy motající se kolem ztraceného dílu 1. řady Simpsonových, který tvůrci nakonec odmítli vypustit mezi nevědomé masy. Epizoda, respektive její raná, špatně animovaná verze, údajně pojednávala o Bartově smrti po vycucnutí oknem letadla během havárie. Prapodivný díl plný nemluvného truchlení, navíc působící děsivě kvůli nedokončené animaci, však v „povídce“ končí titulky, které vzpomínají na všechny skutečné celebrity, jež se v Simpsonových vyskytly a zemřely.

Fígl je v tom, že Dead Bart měl být dílem 1. řady z roku 1989 – titulky ale paranormálně zmiňují i lidi, kteří byli v době produkce ještě naživu, nemlich včetně správného data úmrtí Michaela Jacksona, ale i lidí, kteří ještě neskonali…

A touto zádumčivou, hororovou a z prstu autorů zcela vycucanou (alespoň doufáme) tečkou se i rozloučíme. Třeba nás však Simpsonovi překvapí děsy, na které by nepřišli ani tvůrci fanouškovské fikce. Sledujte jejich příběhy každý všední den od 18.20 na COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný