5. prosince 2016 15:00

5 dílů Simpsonových, které nám zlomily srdce! Viděli jste je všechny?

Když kreslený svět vyloudí opravdické slzy!

Simpsonovi jsou možná nejznámější pro své komediální momentky, zrovna tak, jako dovedou zasáhnout bránici, však umějí i vrazit dýku do srdce. Emocionální okamžiky ze Springfieldu nejsou tak časté jako zdejší vtípky, o to více však dovedou překvapit.

5. Má máma Mona

Moment smutku: smrt Homerovy mámy Mony

Homerova máma Mona nikdy nebyla zrovna hvězdnou matkou, avšak vzdor všem svým problémům alespoň... byla. Její poslední epizoda hýří okamžiky, kdy se Mona snaží s Homerem udobřit, k jeho velkému a pochopitelnému vzdoru. Když si konečně usmyslí, že usmíření je na čase, a vydá se s ní promluvit – najde ji mrtvou. Jde o poslední hořkou třešničku, při níž komediální kreslený sitcom přímo atakuje centra mozku odpovědná za bezuzdný brekot. Poslední chvíle Homera poté, co snědl tu japonskou rybu, jsou možná citovanější příklad umírání v Simpsonových, ale Mona z toho nevyklouzla se šťastným koncem…

4. Kdo ví, kdo ovdoví?

Moment smutku: Smrt Maude

Vzhledem k tomu, že je Maggie už 27 let pořád stejně stará a ve Springfieldu vlastně nikdo nestárne, byl skon Maude v díle z roku 2000 obrovským šokem! Nejpozději v tomto okamžiku se z Flanderse, do té doby toliko upjatého nýmanda, který je divákům jen pro smích, najednou stal skoro nový hlavní hrdina seriálu (rozhodně získal v porovnání s Homerem nebezpečně mnoho sympatií). Maude navíc odešla zcela zbytečným, absurdním způsobem. Takový už život mnohdy je – jenom nečekáme, že nám to tak krutě připomene animák ve 4 hodiny odpoledne.

3. Homer

Moment smutku: Ztráta Homerova IQ

Co je v životě nejdůležitější? Pokud odpovídáte, že rozdrtit nepřítele, hnát ho před sebou a slyšet nářek jeho žen, pak vám zvedáme oba palce nahoru – abyste takovou referenci ovšem pochopili, musíte mít jisté IQ. A právě to Homer nenadále získal poté, co se ukázalo, že za jeho prostoduchost může voskovka zasunutá do nosu. Ačkoliv se Homer přes nos proměnil v intouše a skamarádil s Lízou, nakonec došel toliko k tomu, že jako prosťáčkovi se mu žilo lépe. Věčnou otázku o tom, jestli je lepší být chytrýn anebo spokojený, tak zodpověděl pro všechny depresivním řešením.

2. Svatého Valentýna

Moment smutku: Líza v roli lamačky Ralphova srdce

V 9 případech z 10 znamená výskyt Ralpha Vigguma okamžik, kdy si Simpsonovi začnou tropit srandu z jeho jednoduché nátury. Ale občas, jako v díle Svatého Valentýna z roku 1993, nastane i okamžik desátý. A láme to srdce postavám i divákům. Líza tu z lítosti věnuje Ralphovi valentýnské přání, jenže celá situace vykulminuje v Ralphovo zamilování, eskalaci "vztahu" až do nevyhnutelného zklamání poté, co Lízu začne jeho zájem nudit. Ať jste, kdo jste, v Ralphově roli jste aspoň jednou za život byli taky...

1. A s Maggie jsou tři

Moment smutku: Děláš to pro ni

V době, kdy Simpsonovi netropili jenom parodické vtipy, ale snažili se i nějak smysluplně naservírovat vhled do pracující, ale nepříliš bohaté rodiny, vyšel i retrospektivní díl popisující, jak Homer praštil se svou protivnou prací, jenom aby nenadálé těhotenství znovu vrátilo nutnost, aby žadonil u Burnse o pozici v elektrárně. Jako snad-až-příliš-autentický otec Homer nechtěl o vzniku Maggie ani slyšet, ale ihned si ji zamiloval. Odhalení, že v práci na stole Homer den co den kouká na její fotky doprovázející text "děláš to pro ni", však jeho konání dodalo hloubku srovnatelnou minimálně s Macochou.

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný