22. dubna 2016 13:19

4 šílené horory, které se inspirovaly klasickými pohádkami

Grimm V (1) - upoutávka

A žili spolu krátce, až do konce.

Nick je zpět! V pondělí na Prima COOL startuje zbrusu nová 5. řada pohádkové kriminálky Grimm, která lví měrou čerpá z dávné mytologie. Nápad překovat folklorní báje do drsné podoby však není vlastní jenom Grimmovi – na počest návratu do Portlandu jsme zavzpomínali na patero dalších hororů inspirovaných pohádkami.

Sněhurka – Příběh hrůzy

Přehled zahájíme nemalou peckou. Zatímco většina z nás zná toliko disneyovskou verzi tohoto příběhu, Sněhurka – Příběh hrůzy z roku 1996 je věrné vyobrazení prapůvodního příběhu od bratří Grimmů v celé jeho hororové nádheře! Roli zlé královny si tu střihla Sigourney “Ripley” Weaver, přičemž její přednes prapůvodní stereotypické postavičky platí za skutečně zrůdně krásný! Ironií osudu zůstal průměrně natočený film historií zapomenut, takže když před čtyřmi lety přišla Sněhurka a lovec, většina lidí jí vytýkala nemlich totéž jako Příběhu hrůzy – totiž že nejde o stejnou látku, jakou znají z animovaných pohádek Walta Disneyho…

The Gingerbread Man

Také Perníkový klučina, na západ od nás známá báchorka o cukroví, které obživlo, jen aby bylo v lese snědeno liškou, se před 11 lety dočkala nezbytné hororové verze. Tentokrát jsou její kvality už nápadně horší – což je prvek, který se u hororových pohádek opakuje nápadně často. Film o vražedných choutkách sériového vraha, z jehož zbytků je uděláno koření, které pak dodá perníku touhu po lidské krvi, však díky hlasu Garyho Buseyho platí za kultovní béčkový klenot. Českému publiku lze jen těžko vysvětlovat apel podobného pohledu na starou historku. Pokud by ovšem někdo chtěl natočit počeštěnou verzi o vražedných vanilkových rohlíčcích, nezlobili bychom se!

Dětská hra 4: Syndrom Pinocchia

Nevalná kvalita pohádek překovaných v horory je nejlépe cítit ze Syndromu Pinocchia – ač totiž jde o separátní film, je u nás vydávaný za čtvrtý díl Dětské hry alias série o vražedné panence Chucky! Marketingový podvod sice staví na nápadné podobnosti obou značek (jmenovitě na vraždící figurce), jinak však spolu oba filmy vůbec nesouvisejí. Pokud byste ovšem chtěli zjistit, jak to asi dopadne, když se touha po životě v případě Pinocchia změní ze snahy obživnout ve snahu se živáčkům pomstít, máte díky céčku Syndrom Pinocchia svou životní šanci.

Red Riding Hood

Nejnovější alternativní verze Červené Karkulky je sice známá jako kopie ságy Stmívání, pár let před ní však původní látku “poctila” rovněž eRková brutální verze v režii italského šílence Giacomo Cimina. Zdejší Karkulka je sériová vražedkyně, která sama s pomocí maskovaného kamaráda s vlčí maskou zabíjí jiné zloduchy. Oproti předloze je tedy látka “tak trochu” někde jinde – na rozdíl od Pinocchia ovšem výsledek není vůbec špatný! Tedy, alespoň pokud si šmakujete při pohledu na dětské sadisty a všeobecně ujeté antihrdiny…

Nový Grimm, o dost méně depresivní náhled na klasiku, startuje již v pondělí od 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný