9. května 2016 14:49

4 postavy ze Simpsonových, které by dokázaly zničit Springfield

Simpsonovi žlutej maraton (1.6.) - upoutávka

Kdo je hrozbou sobě i svému okolí?

1. června ve 20.15 začíná další Žlutý maraton s novými díly z 27. série Simpsonových!

--------------------

Když se to vezme kolem a kolem, Springfield je po čertech plný jednoho neschopáka vedle druhého. Snad nikdo nedělá svou práci pořádně a město by si mělo do svého loga vložit spíše flákače než Jebediaha Springfielda – i to by však autor loga určitě zkonil. Nejméně čtyři z obyvatel vlastně mají na to svou laxností město srazit na kolena.

Otto

Nebohý řidič školního autobusu? Jak by ten probůh mohl zničit celé město, možná se ptáte. V Ottově práci však tkví více odpovědnosti, než se na první pohled zdá. Nejprve je třeba si uvědomit, že ačkoliv je Otto snad jediný profesionální řidič ve městě, zároveň je také nejvýraznějším uživatelem návykových látek. Seriál to sice nikdy nepřizná na plná ústa, je však nad slunce jasné, že Otto řídí školní autobus v podroušeném stavu. Prakticky v každé scéně je totiž "ovíněn" ledajakými látkami.

Je asi jasné, kam směřujeme. Nehoda autobusu s dětmi možná působí tragicky, zároveň ale nepůsobí jako katastrofa, která by Springfield měla anihilovat z mapy světa. Jenže Ottovi pravidelní pasažéři jsou zároveň prakticky jediné děti, které na Springfieldskou základku chodí. Havárie jediného školního autobusu se tak rovná likvidaci všech dětí a mladistvých v celém městě! Zeptejte se sami sebe, jestli by pak město nepostihla epidemie deprese, rozvodů a sebevražd ze ztráty budoucí generace – a zdali by vůbec většina párů ve svém pokročilém věku vyplodila další potomstvo, které by je nahradilo...

Wiggum

Springfield má velké štěstí, že v něm žijí asi jenom dva černoši, protože jinak by měl místní neschopný policejní sbor na triku minimálně několik kontroverzních smrtelných zásahů, které v posledních letech tak cloumají Amerikou. Wiggum a jeho parta je na tom však mnohem hůře, než se na první pohled může zdát.

Springfield má být relativně velkým městem o tisících obyvatelích, na minimum dětí nehledě – přitom na pořádek v něm dohlížejí zhruba pouze tři policisté, z nichž jsou všichni drsní asi jako mokrý ubrousek. Není třeba génia, aby předpověděl nevyhnutelný rapidní nárůst kriminality Springfieldu – k tomu postačí průměrný hráč SimCity. Jak to končí, se stačí podívat do Detroitu. Konec průmyslu, odliv populace a realita nepříliš vzdálená Šílenému Maxovi!

Quimby

Starosta města Quimby je chodící klišé sumírující prakticky libovolného zkorumpovaného politika. Ve svém úřadu přitom funguje skoro třicet let – nikdo jiný není s to jej vyzvat a nahradit, opozice prakticky neexistuje. To nesvědčí o ničem menším než o totální korupci ve všech sektorech veřejné správy! Quimby má vše pod palcem snad ještě víc než Don Corleone.

Něco takového by v první řadě způsobilo přinejlepším absenci zdrojů pro opravy infrastruktury, což by mohlo zavinit i tu Ottovu autonehodu. V horším případě by pak mohlo dojít na aféru vyvolávající dlouholeté soudní pře a/nebo odliv posledních schopných obyvatel města kamkoliv jinam. Není zřejmě náhoda, že prakticky v každé epizodě z budoucnosti bydlí Líza úplně jinde než ve Springfieldu. Uvědomíme-li si však, že by Quimby měl dohlížet i na stav JADERNÉ ELEKTRÁRNY, je jeho zpronevěra o to horší. Ale ještě není nejhůře, na řadě totiž je...

Homer

Příznakem špatného pečování o jadernou elektrárnu města není nikdo jiný než Homer sám. Jeho absolutní neschopnost už minimálně několikrát město prakticky zničila – jednou třeba poté, co se vlivem přemíry odpadků muselo posunout o pár kilometrů dále, jindy poté, co se jej snažila z mapy vymazat americká vláda. Homer pokaždé vše zázrakem napravil – ale radiace vypuštěná po roztavení reaktoru vlivem Homerovy nevyhnutelné chyby by tomu učinila definitivně přítrž.

Černobyl. Fukušima. A Springfield. Víte, že přesně takhle by v realitě vypadal seznam největších jaderných katastrof historie lidstva. A za to nejhorší bychom vděčili jedině Homeru J. Simpsonovi.

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer. A 1. června ve 20.15 vás čeká Žlutý maraton s novými díly z 27. série!

Sdílejte článek
Štítky Springfield Homer Simpson školní autobusová linka

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný