8. září 2016 16:45

4 nejlepší hry, které vymysleli v Teorii velkého třesku. Jak si je můžete zahrát?

Kdo si hraje, nezlobí!

Ačkoliv kluci z Teorie velkého třesku fandí spíše hrám digitálním, ze společenských důvodů čas od času se musejí obejít bez nich – a to je čas na jimi vymyšlené společenské hry! Jistě je ze seriálu dobře znáte. Vybrali jsme a opsali pravidla čtyř nejlepších!

Prkový fotbal

První hra je primitivní – zahrát si ji může každý, kdo si z hlavy pamatuje periodickou tabulku prvků! Princip je stejný jako u slovního fotbalu – tedy říct jedno slovo a navázat na jeho poslední písmo jiným slovem začínajícím stejně – jenom je paleta možnost omezená na chemické prvky. A tak začnete héliem, kolega naváže kovem jménem mangan, vy musíte kontrovat neodymem, ale můžete sáhnout i po dusíku, jež má značku N, a tak furt dále. Vidíte, jasné jako facka!

Trestling

Ovšem nejen hlavu Hawkinga, ale i tělo Ramba si můžete vypracovat podobnými hrami, sáhnete-li pro změnu po Trestlingu. Tato hra spočívá v kombinaci páky (kdy dáte pravačku na stůl a přetahujete se s jinou pravačkou) a Tetrisu (hranou levou rukou na klávesnici notebooku). Výzvou je multitasking, vítězí však ten, který porazí oponenta v jednom či druhém typu hry – přiznejme si, že jednodušší bude se soustředit na fyzickou část, protože než jeden dohraje Tetris, musel by odolávat fakticky dlouho.

Jídlo, přítel, boj

Jeden musí vybrat tři vodní tvory. Ten druhý se musí rozhodnout, koho sníst, s kým se spřátelit a konečně s kým se poprat. Podobné společenské hry určitě znáte v jiné variaci. Sheldonova verze je však podstatně lepší, protože oproti konkurenčním hrám neobsahuje svatbu a navrch je zde možnost oponenta sníst!

Kámen, nůžky, papír, ještěr (nebo tapír...), Spock

Zdaleka nejznámější hrou z Teorie velkého třesku je však Sheldonova variace na Kámen, nůžky, papír! Poprvé se objevila už před osmi lety v epizodě Rozšíření o tapír-Spock a ve světě je její princip je všeobecně znám – pokud jej přesto potřebujete oživit, původní trojice gest je rozšířena o ještěra a Spocka. Stejně jako původně nůžky stříhají papír a papír balí kámen, pak se to však už komplikuje, poněvadž kámen rozdrtí ještěra, ještěr otráví Spocka, Spock ničí nůžky, nůžky utnou hlavu ještěrovi, k tomu ještěr může sníst papír, papír usvědčit Spocka, Spock naopak zvládá vypařit kámen a kámen tupit nůžky! Prvních pět set her je to trochu složitější, ale pak tomu všemu jistě přijdete na chuť!

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný