21. června 2017 17:34

4 nejdivnější věci v Simpsonových: Jak je možné, že Homer pořád nemá peníze?

Dodnes nás nepřestávají udivovat...

Na téma žluté rodinky vznikly myriády všemožných i nemožných článků. Navzdory sáhodlouhé výdrži Simpsonových nás však několik jejich dějových elementů nepřestává udivovat dodnes. Hnidopišsky jsme vybrali čtyři nejdivnější.

04) Proč je Homer takový škrt?

Zejména v prvních řadách Simpsonů měla žlutá rodinka finanční potíže jenom asi jednou týdně. Dokonce i později Homer čas od času zaskučí, že má kapsy děravé – což je od někoho, kdo byl astronaut, iluminát, komik i superhrdina skutečně asi nejpřekvapivější životní výkon vůbec.

Při všech těch finančních potížích je ovšem otázkou, proč Homer prostě nepožádá o zálohu od svého bohatého nevlastního bratra Herba? Pamatujete, to je ten, co se objevil ve 2. a 3. řadě, chtěl od Homera vymyslet auto, zkrachoval, ale později jmění získal nazpět a s Homerem se usmířil! Nakonec ale, kdo ví, možná, že Homer potají před svou rodinou odírá Herbieho každý měsíc, a jenom tak si může dovolit látat své nekonečné maléry… Je to holt pěkný škrt!

03) Proč není ve Velké partě Martin?

V geniálním díle Bartova kometa se ukáže, že na Springfieldské základní působí i parta supergéniů, kteří do svých řad (pro jeden díl) přijmou i Barta. To celé samozřejmě jenom díky tomu, že náhodou objevil svou kometu. Ačkoliv je přitom členem "Velké party" alias "Superfriends" i Líza, povážlivě tu chybí Martin!

Tentýž Martin, který je stejně jako zbytek party archetypem šprta zhruba v 99,9 % zbylých epizodách Simpsonových. Nedává to smysl! Mluvíme tu přece o městě, kde do iluminátské party Kameníků vezmou i takového nýmanda, jako je Homer! Co jiného je ještě v této v povaze reality Simpsonových špatně? A můžeme si být vůbec čímkoliv jistí?!

02) Milhouseovi rodiče jsou zjevně sourozenci

Víte, jak jsme v jednom z dílů v budoucnosti poznali společnou dceru Milhouse a Lízy? Měla podobný vzorec vlasů jako Líza, zároveň jí však nechyběla modrá vlnka po Milhousovi. Protože takhle v animácích asi funguje genetika, že jo. Jakmile však dojdete k podobnému zjištění, Milhousovi rodiče najednou začnou působit... jinak než dříve.

Nejenže mají oba identickou barvu vlasů, ale i stejné brýle, oči nebo dokonce obočí. Ve 26. řadě bylo dokonce oficiálně potvrzeno, že jsou pokrevně spříznění, což VŠEM dřívějším scénám dvojice dodává poněkud incestní pachuť.

01) Homerova váha je KOLIK?

Všichni víme, že je Homer Simpson jeden z moderních prototypů tlusťocha. Napájí se věčně pivem, přikusuje koblihy, je s to vdechnout steak velký doslova jako kráva. Když však v jednom z dílů, kdy si Homer na svou obří váhu stěžuje, vyjde jeho váha na pouhých 238 liber, čili 107 kg, ukáže se, že to vlastně není zase tolik.

Jasně, jde o nadváhu – ale v ranní tramvaji nebo autobuse nejspíše na vlastní kůži detekujeme haldy daleko větších cvaldů. Na to, že v animácích obvykle dochází na ty nejbizarnější hyperboly reality, je Homer ještě vcelku normální taťka s bříškem, nikoliv abnormální monstrum, jaké z něj Simpsonovi často dělají.

Simpsonovi běží na Prima COOL každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný