11. ledna 2016 15:23

Rusko vs. USA: Kde vzniknul první reálný dům Simpsonových?

Poznejte fanoušky a bytové architekty v jednom!

Loni na podzim éterem prolétla zpráva o domácím projektu Marcie Andreychuk a Joela Hamiltona, kteří si doma postavili repliku kuchyně Marge Simpsonové. Ačkoliv je jejich snaha dozajista chvályhodná, není svého druhu ojedinělá. I takový nápad totiž bledne vedle dvou dalších iniciativ, které si daly za cíl postavit rovnou celý dům Simpsonových!

Ke cti páru je nutno dodat, že Marcia a Joel rozhodně nejsou profesionálové, nýbrž pouze nadšenci. Když tak připomeneme jejich snahu, jedná se jim vlastně jenom o vybudování jediné místnosti svépomocí. A na dvojici bez velkých prostředků se jim to podařilo notně dobře!

Jejich kuchyňský projekt je ale jenom odleskem toho, co kdysi vzniklo v mnohem plnokrevnější podobě. 19 let nazpět totiž stavaři skutečně postavili reálnou 1:1 repliku celého domku. Příběh o jeho vzniku a zániku však fanoušky musí dohnat doslova k slzám!

Zapomenutý zázrak roku 1997

Dům tehdy vznikl v Las Vegas jako cena pro tehdejší soutěž Foxu a Pepsi. Stavba stála na 120 000 tehdejších dolarů a trvala 49 dní! Architekti museli stále dokola nakoukávat 100 epizod Simpsonových, aby mohli postavit do nejmenšího detailu věrnou repliku animovaného zázraku.

Brzy po vyhlášení však přišla studená sprcha - když výherce zjistil, že si může vybrat buď univerzálně použitelnou finanční odměnu, anebo se kvůli výhře přestěhovat do stojícího kýče v Las Vegas, sáhl logicky po penězích. Simpsonovský dům byl proto nakonec prodán realitce.

Dnes proto už domek zdaleka nevypadá tak jako dříve. Nový majitel totiž po zakoupení nechal barevný kýč nevhodný k běžnému životu demontovat, fasádu přemalovat a pozemek upravit.

Budoucí ruská stopa?

Sága snahy postavit skutečný simpsonovský dům v realitě tím však možná neskončí! Loni v lednu se totiž podle The Moscow Times neznámý pětatřicetiletý ruský magnát rozhodl, že postaví vlastní kopii simpsonovského domu na předměstí Moskvy.

Fanatický fanoušek, který je dle odhadů technickým ředitelem ruské pobočky západní korporace, do stavby napumpoval 5 milionů rublů. Odhaduje se, že při ní budou využity i návrhy lasvegaské iterace domku.

Tím však zprávy z východu bohužel ustrnuly. Není jasné ani to, jestli je anonymní stavba stále v jednání, či si její realizaci nejmenovaný bohatý fanoušek nakonec rozmyslel. Můžeme však stále doufat...

Anebo si připomenout, jak domek vypadá v původní animované verzi! Simpsonovi můžete sledovat na Prima COOL, a to každý všední den podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný