1. dubna 2020 11:00

Prima COOL slaví 11. narozeniny: Žij dlouho a blaze!

Dnes, ve středu 1. dubna, je to 11 let od spuštění jednoho z prvních českých tematických kanálů – Prima COOL. A na jeho diváky dnes čeká jako dárek kultovní seriál Star Trek: Discovery, jehož moto a přání „Žij dlouho a blaze!“ je nyní aktuálnější než kdy dřív. Ostatně COOL ani nyní nezaváhal a nastalé situaci ohledně koronaviru přizpůsobil nejen své neotřelé upoutávky, ale i svou jedinečnou grafiku.

Ve středu 1. dubna přesně v 18.00 oslaví kanál Prima COOL své 11. narozeniny a jen pár hodin poté, ve 22.00, přinese svým divákům seriál, který je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému počinu s názvem Star Trek: Discovery. Ten patří do rozsáhlé flotily audiovizuálních děl, která milují fanoušci na celém světě, o čemž svědčí i fakt, že se Star Trek dočkal již devíti různých televizních seriálů, včetně jednoho animovaného, a třinácti filmů.

Kromě ikonického seriálového daru ale Prima COOL svým divákům přináší také jedinečný sitcom Život je hra (od 13. 4. každé pondělí ve 20.15), který je improvizačním koncertem Michala Suchánka a Petra Marka. Ti ryze sportovním slangem komentují naprosto nesportovní milostné strasti i slasti mladého páru ztvárněného Jenovéfou Bokovou a Václavem Marholdem. Diváci Prima COOL se také mohou těšit na nadčasový a takřka nesmrtelný humor seriálu Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (od 27. 4. každé pondělí ve 20.45), který bavil naše rodiče a bude jistě bavit i naše vnoučata.

A stejně jako každý rok, i letos Prima COOL ke svým 11. narozeninám připravila novou grafiku, která jako vždy vychází z takřka nevyčerpatelné studnice již signifikantních závorek zkombinovaných s nápisem COOL a číslem 11, aby vyvrcholila rozmanitým ohňostrojem. Nezapomíná ovšem ani na současnou situaci a rozestoupenými závorkami apeluje na své diváky, aby raději zůstali u televize: „Čím větší teď od sebe budeme dodržovat odstup, tím více pak budeme spolu.“

Na tuto grafiku přímo navazuje i image spot na dubnové COOLtovní movies, v němž hlas stanice Jan Dolanský říká: „No jo, ve vzduchu prý něco lítá.“ nebo „Ale ty radši zůstaň doma!“ či „A kde máš sakra roušku?!“ anebo „Chraň sebe i své okolí.“

O to, aby divákům čas u bedny utíkal co nejlépe a nejzábavněji, se Prima COOL stará svědomitě celou dobu nejen díky již oblíbeným seriálům, jako jsou například Simpsonovi či Teorie velkého třesku, servíruje ale také ověřenou klasiku jako například akčňáky nebo potrhlé komedie. V minulém roce u diváků nejvíce zabodoval snímek Den nezávislosti: Nový útok, který si nenechalo ujít 316 tisíc diváků v CS 15+, share 7,91 %. Vůbec nejúspěšnějším měsícem roku 2019 v rámci sledovanosti byl červen, kdy pro CS 15–69 vyšplhal celodenní share na 3,80 % a share v prime time činil 4,13 %. Výborně si vedla i CS 15+, jejíž celodenní share odpovídal hodnotě 2,94 %. Co se týče této skupiny a prime time share, nejlépe si vedla v měsíci říjnu, kdy share dosáhl na 3,15 %.

S přelomem nového roku vsadila Prima COOL výrazně na vlastní tvorbu, kdy v lednu odstartovala syrově autentickou reality show I AM FIGHTER, v níž čtyři nejlepší trenéři této země cepovali nové naděje bojového umění MMA. V únoru na COOL zavítal vůbec první seriál vlastní tvorby Prima COOL, v němž aktéři do všeho skáčou Po hlavě, a mozek v podání Igora Chmely hlavnímu hrdinovi občas pomůže, ale častěji ho do problémů spíš dostane… Nyní COOL obrazovky opanoval neotřelý sociologický experiment s patřičným názvem EXPERIMENT 21, v němž čtveřice zhýčkaných Pražáků přišla o veškeré své věci a výdobytky dnešní doby, aby jim zůstaly jen holá kůže a holé zdi, přičemž ale každých 24 hodin si mohou vzít jednu svou věc zpět.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný