13. prosince 2013 17:00

Sedm nejbrutálnějších dílů Dextera

Připomeňte si epizody nejvíce prosáklé rudou tekutinou i nervotřasem!

Sedmá řada Dextera je v plném proudu, jak se však celá zápletka chýlí je konci – protože osmá řada je úplně poslední – je na čase s trochou tesknoty zavzpomínat na předešlé fatality tohoto jedinečného seriálu!

7) Tenkrát na počátku

Začněme stylově hned prvním dílem, v němž jsme se s Dexem teprve seznamovali a poprvé nahlédli do jeho prapodivné mysli vraha, který se kvůli kodexu svého otce zaměřuje na jiné vrahy. Od úvodního propichování a zjištění, že by Dex nikdy nezabil dítě, až po závěrečné nahánění se s Ice Truck Killerem šlo o něco natolik svěžího na televizní obrazovce, že i přes relativní absenci jatkoscén nelze pilotní díl opomenout!

6) Konec Doakse

V poslední epizodě 2. řady jménem Britská invaze jsme se dočkali prvního velkého zvratu – smrti seržanta Doakse, který šel Dexovi po krku skoro celé dvě řady. Byla to první stálá postava, která zaklepala bačkorama, zdaleka však nikoliv poslední. A o to více byl tento díl "brutální", že se na jejím konci musel Dex zbavit i své britské femme fatale Lily… A ani tohle nebylo poprvé, kdy musel nůž zapíchnout do někoho blízkého.

5) Smrt Briana

Konec 1. řady přišel s rozhodnutím, při němž tuhla krev v žilách & nečekaně uvízla i na Dexterově čepeli – mluvíme samozřejmě o jeho rozhodnutí skoncovat s tím, kdo mu byl zřejmě nejblíže za celý seriál, čili zabít svého bratra a rovněž masového vraha Briana. To celé, aby ochránil Debru – ani to však scéně nevzalo na nepříjemném mrazení.

4) Psychoteror v akci

Desátý díl 4. řady se nesl spíše v duchu psychoteroru než vyhřezlých střev, to však nesnižuje jeho kvality. Pokud si vzpomenete, Trinity zde unesl malého klučíka a vyzval tak Dextera na zápas s časem. Nedá se nic dělat, nejcitlivější jsme a budeme při pohledu na ohrožení dítěte, a seriál Dexter s tím vždycky uměl bravurně pracovat!

3) Dexovo odhalení

Na třetím místě se umístil bravurní start nynější 7. řady, v němž došlo na definitivní odhalení Dexterovy identity Debrou. Jasně, obešlo se to bez přehršle hemoglobinu, napětí se však dalo krájet – a bylo jenom předehrou tomu, co se udá na konci série!

2) Dexterovo zrození

Třetí díl od konce 1. řady přišel se skutečnými hektolitry krve, až to vytočilo i samotného Dexe! Proč? Protože mu to připomnělo jeho vlastní zrození. Za vše mohl Dexův bratr Brian, když zaneřádil jisté místo vraždy tak mocně, až to Dexovi spustilo flashbacky...

1) Smrt Rity

Na konci 4. řady pak přišla epizoda Už je po všem, která s námi zamávala pravděpodobně nejvíce. Po zúčtování s Trinitym se Dexter vrací domů a nachází tu zavražděnou Ritu – zvrat, jenž nám kdysi panenky protočil tak, že by se divil i Tasmánský čert. To celé je bravurně zakončené Harrisonem ležícím v krvi, stejně jako to kdysi zažil sám malý Dex.

A co vy, jste s výběrem spokojení, nebo byste raději vypíchli jiné příklady veletočů? Dodejme, že tradičně hutný je i konec aktuální řady!

Nadále však už raději bez spoilerů, však se o tom můžete přesvědčit sami každou neděli večer na Prima COOL.

(lol)

Ondra Těšínský

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný