24. ledna 2020 08:35

Obi-Wan Kenobi: Nový seriál má problémy a bude se zkracovat

Ewan McGregor se možná vrátí jako Obi-Wan Kenobi o něco později.

Před pár dny se internetem prohnal drb o tom, že se ruší nový seriál s Obi-Wanem Kenobim. Tyhle špatné zprávy se nakonec nepotvrdily, na druhou stranu však nešlo o úplný výmysl. Produkce seriálu je totiž pozastavená a samotné natáčení se odsunulo z léta 2020 na leden 2021.

Ewan McGregor tvrdí, že se v podstatě nic neděje a že seriál dorazí podle původního (neodhaleného) plánu, tedy nejspíš v roce 2021. Jiné zdroje ale tvrdí, že je situace o něco vážnější, jelikož se prý z šesti chystaných dílů mají udělat čtyři a studio Lucasfilm není zcela spokojené se zápletkou.

Scénáře od Hosseina Aminiho (Drive, Sněhurka a lovec) tak možná poputují do koše a režisérka Deborah Chow (třetí a sedmý díl Mandaloriana) dostane příští rok úplně jiný materiál. Co by se mělo změnit? Amini prý seriál postavil kolem Obi-Wanova ochraňování malého Lukea a princezny Leii (tajně by se tedy vydal i na Alderaan), což se ve finále ukázalo jako příliš málo.

Snad se tedy druhé psací kolečko vydaří lépe. Obi-Wanovi by určitě slušela nějaká velká jedijská mise, a i když (zhruba 10 let po Epizodě III) samozřejmě nemůže bojovat s Císařem nebo Darthem Vaderem, předaleká galaxie je plná jiných zajímavých výzev, no ne?

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný